Зміна цільового призначення земельної ділянки
Громадською організацією «Юридично-Інформаційний Центр» підготовлено інформаційне роз`яснення чинного законодавства в продовж теми, що регулює правовідносини в земельній сфері, а саме актуальні питання щодо порядку зміни цільового призначення земельної ділянки з особистого селянського господарства на цільове призначення для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.Зміна цільового призначення земельної ділянки
Громадською організацією «Юридично-Інформаційний Центр» підготовлено інформаційне роз`яснення чинного законодавства в продовж теми, що регулює правовідносини в земельній сфері, а саме актуальні питання щодо порядку зміни цільового призначення земельної ділянки з особистого селянського господарства на цільове призначення для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.

Так протягом 2013-2014 роках було істотно змінено законодавство, що врегольовувало відносини щодо зміни цільового призначення земельних ділянок. На сьогодні більш актуальним питанням є зміна цільового призначення земельної ділянки з особистого селянського господарства на цільове призначення для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, дана процедура схожа до порядоку відведення земельної ділянки у власність із земель державної або комунальної власності, але проте має певні свої особливості.

Отже, громадською організацією «Юридично – Інформаційний Центр» розроблено роз`яснення для громадян, які мають намір зміни цільового призначення з особистого селянського господарства на цільове призначення для будівництва і обслуговування житлового будинку:

По перше.Необхідно звернутись до натаріуса за засвідченням заяви на зміну цільового призначення земельної ділянки, підписана власником. Саме ця заява і буде підставою для розробки проекту землеустрою щодо зміни цільового призначення землі на наступному кроці.

По друге. Для розробки проекту землеустрою про зміну цільового призначення Вам необхідно звернутися в землевпорядну організацію та укласти відповідний договір на розробку землевпорядної документації (проект землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки), рекомендуємо попередньо порадитись з юристом. В подальшому розроблений проект по зміні цільового призначення необхідно погодити в наступних організаціях (здійснюється землевпорядною організацією якщо передбачено договором), в територіальних органах Держземагентства; у відділі архітектури та містобудування органу виконавчої влади та інші органи за необхідністю.

По третє. Після отримання позитивних висновків за результатами погодження, проект землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки передається на затвердження до органу місцевого самоврядування (селищної, сільської, міської ради). Орган місцевого самоврядування на черговій сесії приймає рішення про затвердження чи щодо відмови у затвердженні проекту землеустрою. Відмова у затверджені проекту землеустрою може бути оскаржена в судовому порядку. Тут варто також вказати, що затвердження проекту по земельній ділянці, яка знаходитися за межами населеного пункту, здійснюється районною державною адміністрацією, а не місцевою радою, в формі розпорядження про затвердження проекту зміни цільового призначення земельної ділянки.

По четверте. Після затвердження, необхідно подати проект щодо зміни цільового призначення земельної ділянки державному кадастровому реєстратору територіального органу управління Держземагентства з метою внесення відомостей про зміну цільового призначення до Державного земельного кадастру.

По п`яте. Після отримання рішення про затвердження проекту зміни цільового призначення та внесення відомостей до Державного земельного кадастру, необхідно звернутись до територіального органу Держреєстраційної служби з метою реєстрації права власності на земельну ділянку зі зміненим цільовим призначенням. Протягом 14 днів після подання певного пакету документів зобов’язаний видати відповідне свідоцтво про право власності на земельну ділянку зі зміненим цільовим призначенням.

«Salus populi suprema lex» (благо народу – найвищий Закон)

Громадська організація «Юридично-Інформаційний Центр»

м.Хмельницький, вул.Свободи, 70, кім.113, або за тел. 067 – 381 06 – 41

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього