Хмельниччина: через держвиконавця-«благодійника» до державного бюджету не стягнуто 3,5 тисячі гривень штрафу

Звернення прокурора області до жителів Хмельниччини

Шановні подоляни!

Сьогодні головним завданням органів влади і правопорядку, а також усіх небайдужих до долі України людей, є стабілізація ситуації у державі, докладання зусиль до збереження її суспільно-правової рівноваги.

А роздмухування пристрастей в угоду представникам окремих політичних сил лише додає гостроти конфліктам, негативно впливає на настрої громадян і провокує їх на прийняття необдуманих протиправних рішень.

Найгірше те, що провокаційні події 2 та 3 липня у приміщенні Хмельницької обласної державної адміністрації та ради, які висвітлювалися у національних і закордонних ЗМІ, не додали позитиву ні іміджу нашої області, ні держави в цілому.

Цей негатив окремі політики та представники громадських організацій продовжують розпалювати і сьогодні, демонструючи неповагу до Закону, до жителів Хмельниччини, намагаючись переконати у правоті тих, хто умисно йде на злочин.

Стихійними пікетами вони вимагають від прокуратури звільнити від кримінальної відповідальності осіб, котрі підозрюються у вчиненні очевидних кримінальних правопорушень, не усвідомлюючи, що за такими вимогами остаточно нівелюють віру своїх земляків у торжество Закону, роблять їх беззахисними перед безкарністю.

Населення нашої області – більше 1 мільйона 300 тисяч мешканців. То як неуповноважена група з декількох десятків активістів може вирішувати за багаточисельну громаду? Як може «підписуватись» за сотні тисяч людей під сумнівними закликами і протиправними вимогами?

Прокуратура – на боці кожного законослухняного громадянина. А ті, хто порушив закон, повинен нести справедливу відповідальність.

Тиск на слідство і на прийняття законного рішення – не допустимий! Як і дії народного депутата, котрому хочу нагадати положення Закону «Про статус народного депутата України» і Рішення Конституційного Суду України №4-рп/2000, які забороняють народним депутатам звертатися до органів прокуратури з вимогами, пропозиціями чи вказівками у конкретних справах з питань підтримання державного обвинувачення в суді, представництва інтересів громадян та держави в суді, нагляду за органами, які проводять оперативно-розшукову роботу, дізнання і досудове слідство, а також – до слідчих прокуратури з питань досудового розслідування в конкретних кримінальних провадженнях.

Прокуратура неупереджено і об’єктивно здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатому слідчим відділом Хмельницького МВ УМВСУ в області за ст.296 КК України, за фактом вчинення хуліганства із застосуванням предметів, заздалегідь заготовлених для нанесення тілесних ушкоджень, під час пікетування Хмельницької обласної державної адміністрації.

Крім того, слідчим відділом прокуратури області продовжується розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання під час вказаних подій правоохоронцями своїх службових обов’язків (ст.367 КК України).

Рішення у цих кримінальних провадженнях будуть прийняті виключно у рамках закону, незважаючи на вимоги політиків і громадських активістів, пікети чи інші засоби впливу.

Я запевняю – прокуратура й надалі жорстко реагуватиме на будь-які злочинні прояви, спрямовані проти наших громадян, дестабілізацію обстановки, дискредитацію органів влади, від кого б вони не виходили, і яке би політичне забарвлення не мали.

Звертаюся до усіх шановних подолян – будьте патріотичними та згуртованими, утримуйтесь від необміркованих дій, не піддавайтеся провокаційним закликам, особливо тих осіб, котрі у власних інтересах використовують миролюбно налаштованих людей. Адже наше спільне прагнення – мир і спокій у рідній державі.

З повагою прокурор Хмельницької області
Руслан Мартиненко

Звернення прокурора області до жителів Хмельниччини

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього