З’ясовано обставини та причини смертельного випадку з машиністом електричного обладнання УТОВ ФІРМА "МІТРА"Комісія спеціального розслідування теруправління Держгірпромнагляду у Хмельницькій області з’ясувала обставини та причини нещасного випадку із смертельним наслідком, що стався 31 жовтня минулого року з машиністом електричного обладнання 6-го розряду Українського товариства з обмеженою відповідальністю фірма «Мітра» (м.Нетішин). Згідно свідоцтва виданого Хмельницьким обласним бюро судово-медичної експертизи причиною смерті є внутрішня крововтрата, перелом ребер, кісток тазу, розрив печінки, поєднаної травми грудної клітини, живота, тазу, внаслідок падіння з електроопори.Комісія спеціального розслідування теруправління Держгірпромнагляду у Хмельницькій області з’ясувала обставини та причини нещасного випадку із смертельним наслідком, що стався 31 жовтня минулого року з машиністом електричного обладнання 6-го розряду Українського товариства з обмеженою відповідальністю фірма «Мітра» (м.Нетішин). Згідно свідоцтва виданого Хмельницьким обласним бюро судово-медичної експертизи причиною смерті є внутрішня крововтрата, перелом ребер, кісток тазу, розрив печінки, поєднаної травми грудної клітини, живота, тазу, внаслідок падіння з електроопори.

З’ясовано, що місцем нещасного випадку є лінія електропередач ПЛ-6кВ, яка є власністю Садівничого товариства «Лісний». Випадок стався на опорі № 6, коли потерпілий перебував на верху. Спочатку він від’єднав правий провід в напрямку СК «Лісний», згодом верхній провід та почав спускатись донизу. Коли працівник спустився на висоту до двох – трьох метрів від верхнього краю опори, зненацька зірвався лівий ізолятор на якому був змонтований провід, а опора впала разом з постраждалим в канал очисних споруд.

Аналіз матеріалів технічної експертизи свідчить про те, що ймовірною причиною аварійного руйнування та падіння опори є: порушення вимог безпеки та технології при виконанні робіт на опорі ЛЕП, що призвело до втрати її стійкості та недостатньої надійності опори (низька міцність бетону та наявність прихованого дефекту в товщі опори в приземній її частині).

Випадок, згідно висновку комісії, пов\’язаний з виробництвом та підлягає обліку. Відповідальність за який несуть: Головний енергетик УТОВ фірма «Мітра», який не забезпечив належний контроль за дотриманням потерпілим трудової і виробничої дисципліни при виконанні робіт; потерпілий – машиніст електричного обладнання 6-го розряду, який порушив трудову і виробничу дисципліну, а саме: самовільно виконував роботи не обумовлені трудовою угодою без вказівки керівника робіт.

Комісією спецрозслідування щодо зменшення ризику повторення аналогічних випадків у майбутньому розроблено ряд заходів. Зокрема, зобов’язано керівника заборонити: виконання робіт з підвищеною небезпекою (верхолазні роботи) до отримання дозволу на їх проведення у встановленому порядку та виконання робіт підвищеної небезпеки без належного оформлення наряду-допуску; порушувати цілісність проводів і знімати їх на проміжних опорах без попереднього укріплення опор; підійматися працівникам на проміжні опори, якщо на них закріплено менше ніж два проводи та знаходитись на них. Також посилити контроль за дотриманням працівниками виробничої, трудової дисципліни та вимог безпеки при виконанні робіт.

Головному енергетику УТОВ фірма \”Мітра\” пройти позачергове навчання та перевірку знань з питань охорони праці за участю представників територіального управління Держгірппромнагляду. Провести з працівниками підприємства позаплановий інструктаж з охорони праці. Обставини та причини нещасного випадку обговорити на зборах трудового колективу підприємства.

За матеріалами: Територіального управління Держгірпромнагляду у Хмельницькій області

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього