Микола Мельничук згадує, що стояв на всіх Майданах

Незалежно від того, чим завершиться історія з обшуками вдома та в кабінеті мера Старокостянтинова, що відбулися днями (читайте  Меру Старокостянтинова закидають: зникли гроші від школярів на ремонт казарм ) дії правоохоронців вже ускладнили життя Миколі Мельничуку. В місті ширяться чутки, що над очільником темні хмари і довго на посаді він не втримається. Складно прогнозувати, що віднайде військова прокуратура у вилучених документах, чи стане Микола Мельничук головним підозрюваним Сьогодні в Старокостянтинові продовжили обшуки. Рили у військовій частині Зрозуміло лише, що від проблем міського голови виграє багато його опонентів.

Учасники дискусії, що розгорнулася на сторінках видання “Старокостянтинів небайдужий” висловлюють різні версії щодо того, хто ініціював справу та обшуки у міського голови Миколи Мельничука. Адже історія з пропалими громадськими грошима сягає ще 2014 року і до цього моменту меру вдалося уникати відповідальності за факти, що були оприлюднені в пресі ще в минулому році. Хто ж нацькував орлів Матіоса на старокостянтинівського мера, що пережив не одну владу?

Досвідчений оперативник Роман Марчук у своєму коментарі вказує на те, що до справи може бути причетний інший старокостянтинівець – губернатор Олександр Корнійчук (дружина якого Оксана Корнійчук, конкурувала с Миколою Мельничуком на мерських виборах):

Читав сьогоднi ухвалу суду щодо виїмки документів в міській раді, повна маячння та професійна бездарність прокурорських та суду. Виїмка робилась в рамках кримінального провадження за ч.3 ст.368 ККУ -колишня класифікація хабар, стосовно невстановлених осіб які незаконно підписали акти передачі виконананих робіт. Та які вони невстановлені, якщо в актах є конкретні прізвища та підписи. Тобто кримінальне провадження фактове, тому не висунуто підозр конкретним особам, які нібито не встановлені, бо немає кому їх висунути. Наскільки мені відомо, незважаючи на колосальні суперечки Мельничука з колишнім очільником Хмельниччини Ядухою,такого безпрєдела і заказухи чи непрофесійності прокурорських, після так званого відкритого конкурсу, не було при Януковичу

Як повідомляє кореспондент ПОДІЛЬСЬКА.інфо під підозру оточення міського голови попадають практично всі, з ким у Миколи Мельничука були конфлікти. Враховуючи складний характер мера, його великі апетити та те, що теперішня каденція в нього четверта – ворогів в нього багато.

Наприклад,  не заладилися стосунки у Мельничука з нардепом по Стакокостянтинівському округу Віктором Бондарем. У 2014 мер Старкону вирішив тримати депутатський мандат. Програв, але встиг тоді вилити бруду на конкурентів. Звинувачував Бондаря у підкупі, заважав працювати по Старокостянинову. Тепер Віктор Бондар голова фракції “Відродження” і може достучатися нагору.

Під підозрою і ще один конкурент Мельничука по виборах 2014: хмельницький бізнесмен Оксана Кольгофер. Яка судячи з багаточисельних біг-бордів навколо Старокостянтинова не полишає планів кудись обратися від цього напіввійськового містечка (цей фактор робить місто привабливим для кандидатів-регіоналів). Корені конфлікту не лише в неприємних висловлюваннях Миколи Мельничука в сторону пані Оксани. Конфлікт сягає собою значно глибше. Ще в ті часи, коли батько Оксани Вікторівни – Віктор Кацемір був губернатором Хмельницької області (його винесли з ОДА на хвилі помаранчевої революції). Пан Мельничук не зійшовся характерами з родиною Кольгоферів. Один з хмельницьких політекспертів так намалював ситуацію:

“Ви що не знаєте про кількарічну боротьбу Кольгоферів з мером? Цей округ давно окучується успішно ними й конфлікт між ними давно. Подивіться у колишніх виборах нардепів, міської ради. В політичних раскладах області – є певні території, які поділені між кланами. Якщо Бондар віддасть округ Кольгоферам, то Кольгофери його зжеруть вкупі з кимось. Головне знати в чій орбіті мер старкона літає… але все піде до того що там скоро буде новий мер…”

Серед можливих замовників справи називають і конкурентів нового акумуляторного заводу, який за активної участі Мельничука будують у Старокостянтинові донецькі бізнесмени. В Старокостянтинові йде війна навколо акумуляторного заводу Адже без Мельничука, шкідливе виробництво старконівці терпіти не будуть.

Називають і власника “Епіцентру” Олександра Герегу. Аж занадто жваво, представники фракції “За конкретні справи” бігали навколо військових прокурорів. Дехто з них навіть набився у поняті. Чим саме міг не вгодити Мельничук не кажуть, але привід знайти не складно. Нібито пан Герега, як і багато інших, скинувся на пам’ятник Тарасу Шевченку, який досі так і не з’явився у місті – і нібито образився за те, що мер досі не вшанував пам’ять Кобзаря і за гроші не відзвітував.

До речі, епопея з будівництвом пам’ятника Т.Г.Шевченку триває в Старокостянтинові вже більше 10-ти років, розробка та затвердження кошторису на виготовлення пам’ятнику розпочалася в міській раді ще 2006 року. З тих часів гроші на нього збирали з мешканців, підприємців, виділяла міська рада – але він все в роботі. Історія така ж заплутана, як і з ремонтом казарм.

Є серед старокостянтинівців такі, що важають, що їх мера хочуть просто призначити цапом-відбувайлом  в рамках показової боротьби з корупцією. Деякі волонтери підрахували, що в обвинуваченнях прокуратури цифри не б’ють і доводять, що зібрані з людей гроші таки потрапили за призначенням

Микола Сахнівець

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього