Протести мешканців проти будівництва промислових об’єктів навколо Хмельницького не припиняються. Тепер не бажають мати під боком завод в Іванківцях. Напруга виникла із-за намірів харківського ПП «Екіпаж» спорудити біля Хмельницького великий цех зі збирання метало-пластикових вікон. Тригектарна площа земельної ділянки біля корпусів заводу «Строммашина», на якій його збираються змонтувати, за даними Державного земельного кадастру, поки належить до земель сільськогосподарського призначення. Підозра у шкідливості майбутнього цеху не дає спокою жителям приміських Іванковець.

Складальники профілів сучасних вікон, які мають виробництво на  Харківщині та Дніпрі обіцяють виділяти 600 тисяч гривень на розвиток сільської інфраструктури щороку. Це в додаток до наповнення бюджету сільради податком доходів фізичних осіб – місцевих працівників, яких наймуть на роботу.
Із благих намірів харківські підприємці вирішили провести громадські слухання у місцевих громадах. Люди ж не в тім’я биті – зметикували: за чинним законодавством слухання проводяться лише перед розгортанням виробництва, шкідливого для довкілля. Он у Дунаївцях уже до десяти років добігає епопея зі шкідливим виробництвом пінопласту, а в Старокостянтинові бізнесмени уже запустили агресивне для довкілля виробництво акумуляторів, отримавши всі дозволи.

Сергій Сьомаш, начальник відділу нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки управління Держпраці у Хмельницькій : Шкідливі викиди, задекларовані у документі, дорівнюють викидам десяти таких котелень, як от у нашій Іванковецькій школі. Якщо ж брати міську котельню, то вона утричі шкідливіша, ніж цех, який збираються звести біля нашого села, – сказав він перед своєю матір’ю та рідною тіткою, присутніми на сході села.

Інвестор запевняє, що вісімдесят відсотків працівників у цеху будуть місцевими.

Олексій Тесаловський, представник компанії “Екіпаж”: Планується ж запросити на роботу півтораста робітників – як і на такому ж підприємстві у Первомайську в Харківській області. Ми зацікавлені у високій кваліфікації персоналу й культурою виробництва,і якщо у нас працюватимуть в основному жителі Олешина й Іванковець, то вони першими довідаються про встановлення екструдера чи гальванічного виробництва, якого так бояться місцеві жителі.

Кошторис будівництва – дванадцять мільйонів гривень, і в разі узгодження всіх договорів та проектів ПП «Екіпаж» готовий запустити виробництво уже навесні 2017 року. «Далі ми уже втратимо інтерес до цього майданчика – попит на нашу продукцію сезонний. В разі непогодження шукатимемо інше місце. – йдеться у матеріалі Михайла Цимбалюка, Актуально

Нагадаємо  В Лісових Гринівцях блокують будівництво заводу пустотних плит , а Меджибожі  мешканці хочуть залишити школу, де на 18 працівників  – 37 учнів – щоб були робочі місця

2 Comments

  1. Володимир

    там до села 5км, про які забруднення йде мова!
    А де тоді шукати робочі місця, та з чого поповнювати бюджет села!
    Завжди будуть дурні та бідні!

  2. патріот

    бикота місцева шо казати…краще сидіти в гімні за то тепло й гівно своє….

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього