Господарський суд Хмельницької області минулої п’ятниці продовжив розгляд справи щодо оренди частини підземного переходу. Представники міської ради вимагають від ТОВ “Либідь” звільнити частину приміщень підземки загальною площею 695 квадратних метрів і заплатити неустойку в розмірі 48037,68 гривні. Нарешті цього разу вони отримали опонента — представника відповідача, яка прийшла на останнє судове засідання у справі.

Представниця інтересів ТОВ “Либідь” Марина Потапова наголошувала на двох моментах. Найперше, варто призупинити розгляд справи, адже вони готують касацію на нещодавнє рішення Рівненського апеляційного суду. Ця справа стосується заяви до міського виконавчого комітету на продовження оренди частини приміщень підземного переходу на перетині вулиць Кам’янецької та Подільської. На переконання представників ТОВ “Либідь”, виконком розглянув її несвоєчасно.
“Так, нам надходили листи від міського управління комунального майна. Проте вони не мають ніякої юридичної сили, адже рішення про продовження чи непродовження оренди підземного переходу приймає виконавчий комітет. Проте він надто пізно розглянув заяву, через що ТОВ “Либідь” не знало, що робити з орендованим майном”, — вважає представниця ТОВ “Либідь”.
З цим твердженням категорично не погоджується представниця інтересів міської ради. За її словами, орендні відносини визначаються відповідними законами України, які мають вищу юридичну силу, ніж рішення міської ради. Саме законодавство дозволяє орендодавцю повідомити орендаря листом про майбутнє припинення оренди.
“Відповідні листи ми кілька місяців надсилали ТОВ “Либідь”. Таким чином хотіли підготувати це товариство до майбутнього непродовження оренди. Призупинення розгляну цієї справи не має ніяких підстав, адже суд першої інстанції та Рівненський апеляційний суд винесли постанову, що позов ТОВ “Либідь” до міськвиконкому не має предмету спору, адже останній розглянув заяву колишніх орендарів”, — наголосила представниця інтересів міської ради.
Також Марина Потапова визнала, що ТОВ “Либідь” готове повернути майно у власність міста, проте не знає кому. Вона це пояснила тим, що у 2011 році договір про оренду частини приміщень підземного переходу підписувався з міським управлінням ЖКГ, а у 2013 році через зміни законодавства орендодавцем стало комунальне підприємство по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності.
“Міська влада не зареєструвала додаткову угоду у відповідному реєстрі, тому постає питання легітимності відносин між ТОВ “Либідь” та комунальними підприємствами. Ми готові повернути підземний перехід у комунальну власність, але хочемо це робити правильно, щоб у майбутньому до нас не виникало додаткових питань”, — заявила представниця ТОВ “Либідь”.
У результаті суддя господарського суду Хмельницької області Василь Магера врешті задовольнив позов міської ради. Він виніс рішення, відповідно до якого ТОВ “Либідь” повинне звільнити частину приміщень підземки загальною площею 695 квадратних метрів і виплатити неустойку понад 48 тисяч гривень. Марина Потапова заявила, що ТОВ “Либідь” буде подавати апеляцію на це рішення до Рівненського апеляційного суду.

Проскурів

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього