У місті Славута опалювальний сезон під загрозою. Досі у помешканнях місцевих мешканців не включене централізоване опалення, і коли його включать – невідомо. Адже Славута заборгувала понад 600 тисяч гривень за  газ, використаний ще у минулому опалювальному сезоні. Саме через заборгованість ПАТ «Хмельницькгаз» відмовляється постачати газ на славутські котельні.

Наразі керівництво Славутської міської ради звернулося до Президента, уряду та обласної адміністрації з телеграмою про критичний стан, який склався у місті з початком опалювального сезону, переклавши свої проблеми на керівництво держави та забувши, що вимагаючи більшої автономії для місцевого самоврядування, потрібно брати на себе і більшу відповідальність.

«Керівництво міста Славута неодноразово попереджали, що їм потрібно погасити заборгованість до початку опалювального сезону, аби не залишити мешканців міста без тепла. Керівники обіцяли, що проблему вирішать, але так нічого і не зробили задля цього. Навіть не знайшли часу зустрітися з керівництвом «Хмельницькгазу», аби ті реструктуризували їм борг», – кажуть у департаменті ЖКГ Хмельницької обласної адміністрації.

Славутський міський голова Василь Сидор притримується іншої думки. Мовляв, то не вони заборгували, то їм держава заборгувала за спожитий газ, досі не відшкодувавши різницю у тарифах.  Утім, очільник міста не акцентує, що подібна ситуація склалася в усій державі, проте у більшості  інших міст заборгованість зуміли погасити і опалювальний сезон уже розпочали.  Крім того, законопроект про відшкодування різниці у тарифах за минулий опалювальний сезон уже проголосований у Верховній Раді України і з 1 січня 2017 року вступить у законну силу. А, значить, і гроші усім містам, у тому числі й Славуті, будуть перераховані.

До речі, заборгованості споживачів у місті не має – усі вони справно сплачували і за газ, і за тепло. Утім, не дивлячись на це, саме вони опинилися сьогодні у патовій ситуації, адже невідомо скільки їм доведеться мерзнути у власних домівках.

Дуже шкода, що у керівництва Славути власні політичні амбіції, упертість та не бажання іти на компроміси у складній ситуації беруть гору над здоровим глуздом. Адже, врешті-решт, від цього страждають прості мешканці міста.

Залиште коментар

Також по темі

Заради поливу підвісних вазонів на Проскурівській місто оплачує роботу двох автівок та шести людей

І такому марнотратству час покласти край. Про це