Група рекетерів, організована з подачі “смотрящего” за Хмельницькою областю Гією, яку у березні затримали працівники СБУ, прокуратури та поліції впіде під суд. Встановлено нові факти вимагань коштів у підприємців Славути та Шепетівки
СБУ та прокуратурою встановлено, що такий незаконний бізнес організували четверо чоловіків: громадянин з Кавказу, двоє чоловіків, які вже мали судимість за скоєння злочинів, а також правоохоронець. Зловмисники розповідали своїм жертвам про начебто великі суми боргів, яких насправді не існувало, погрожували їм насильством, а потім отримували бажані гроші. Загалом вони зосереджували свою незаконну діяльність на місцевих бізнесменах.
Однак чоловікам все одно доведеться відповідати перед законом за свої злочинні дії. Правоохоронці зібрали усі потрібні докази рекетирської діяльності злочинного угруповання осіб, на чолі якого був місцевий кримінальний авторитет. Всього викрито 8 фактів злочинного вимагання грошей рекетирами.
В середу, 15 березня, зловмисники прийшли в одну з місцевих кав’ярень для того, щоб зустрітися з черговою жертвою та одержати гроші, а саме 1 тисячу доларів. Місцевий бізнесмен повинен був передати чоловікам частину грошей – 10 тисяч гривень. Але скористатися чужими коштами рекетирам тепер не вдасться. У кав’ярні їх затримали правоохоронці в порядку статті 208 КПК України.
Зараз слідчі продовжують з’ясовувати усі обставини та збирати докази. Ще потрібно встановити, чи чоловіки причетні до скоєння інших злочинів. Незабаром їм повинні повідомити про підозру. Тоді стане відомо, який запобіжний захід їм оберуть. Далі буде призначено покарання для учасників злочинної групи.
Стали відомі нові подробиці про затриманих рекетирів.
За даними прес-служби ГУ Нацполіції, з’ясувалося, що до злочинної діяльності причетний 22-річний сержант поліції Київської області, 29-річний кримінальний «авторитет» на прізвисько «Гія», а також двоє хмельничан, віком 25 і 30 років, одного з яких тричі судили за скоєння пограбування.
Учасники злочинної групи діяли в Шепетівці та Славуті. Вони залякували місцевих бізнесменів, погрожували їм, насильно їх утримували та відбирали цінні речі.
З’ясувалося, що восени минулого року 26-річний мешканець Славути через такі погрози віддав зловмисникам 5000 гривень. А на початку цього року рекетири змусили 24-річного хмельничанина віддати їхньому товаришу 1000 доларів, які він начебто заборгував. Хлопець повинен був платити чоловікам кожного тижня по 100-200 доларів. А згодом він заплатив їм ще й 4000 гривень, як начебто «відсотки» за заборгованість.
Коли злочинну групу затримали у березні, у Славуті, під час отримання чергових коштів, правоохоронець перебував у додатковій відпустці на період сесії, оскільки він навчається в одному з університетів Хмельницького. Зараз йому оголосили про підозру.
Інші учасники злочинного угруповання будуть перебувати два місяці під вартою. Слідчі продовжують з’ясовувати усі деталі справи.
Начальник слідчого відділу прокуратури області Володимир Готра розповів, що слідчі зібрали усі необхідні докази та провели експертизи. Наразі викрито одинадцять епізодів злочинного вимагання грошей відносно семи потерпілих та причетність до окремих протиправних дій правоохоронця.
Троє зловмисників будуть відповідати за ч. 4 ст. 189 Кримінального кодексу України. Чоловіків можуть позбавити волі терміном від 7 до 12 років, а також конфіскувати майно. А правоохоронець буде відповідати перед законом за ч. 2 ст. 189 Кримінального кодексу України. Йому загрожує до семи років ув’язнення.
Зловмисники перебувають під вартою, а правоохоронець – під домашнім арештом. Під час слідства його відсторонили від займаної посади, а потім звільнили з органів поліції.
Працівники прокуратури вже направили обвинувальний акт за підозрою у вчиненні вказаних кримінальних правопорушень до Славутського міськрайонного суду.