До заступника начальника Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області Володимира Марчука, який відновився на займаній посаді, застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту через підозру у шахрайських діях.

Про це свідчить ухвала Печерського райсуду Києва, оприлюднена 26 червня в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Досудове розслідування з’ясувало, що протягом травня-серпня 2016 року Марчук, діючи умисно, шляхом обману та зловживання своїм службовим становищем, незаконно обернув на свою користь та на користь своєї знайомої чуже майно у вигляді грошових коштів в сумі 30 тис. грн.

За повідомленням Нацполіції, заступник начальника обласної поліції  “наполегливо рекомендував” керівникам територіальних підрозділів та галузевих служб поповнити рахунок певної банківської картки – начебто для службових потреб. Як з’ясували працівники внутрішньої безпеки, кошти посадовець привласнював.

Гроші поліцейський випрошував начебто на службові потреби: зйомку телесюжетів про діяльність поліції, ремонт каплички тощо. Насправді, як встановили оперативники УВБ,  отримані кошти – від 5 до 10 тисяч гривень – чиновник клав до власного гаманця. Гроші він отримував безпосередньо у відділеннях банку, через термінали та в онлайн-режимі.

22 травня цього року поліціянту повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 (“Шахрайство”), ч. 3, ст. 191 КК України (“Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем”).

Прокурор департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки ГПУ Денис Ковін вимагав для Марчука цілодобового домашнього арешту. Натомість підозрюваний просив застосувати до нього запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання, врахувавши його стан здоров’я і те, що на його утриманні перебуває двоє малолітніх дітей. І додав: застосування щодо нього запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту, позбавить можливості утримувати сім’ю та проходити періодичний медичний огляд.

Слідчий суддя Печерського районного суду Олеся Батрин вирішила посадити Володимира Марчука під домашній арешт на певний період доби, що полягає в забороні підозрюваному залишати житло з 23 години до 6 години.

Також на підозрюваного поліціянта покладено ряд обов’язків: не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; утримуватися від спілкування з визнаними у кримінальному провадженні чотирма потерпілими.

Домашній арешт діє до 22 липня.

Як писав НГП, 6 березня цього року Хмельницький окружний адміністративний суд відновив на займаній посаді Володимира Марчука, з якої його звільнили через порушення службової дисципліни та притягнення до адміністративної відповідальності.

5 травня Вінницький апеляційний адміністративний суд залишив в силі рішення хмельницького суду.

22 травня Вищий адміністративний суд України відкрив касаційне провадження за скаргою Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області.

Незалежний громадський портал

Залиште коментар

Також по темі

Банда рекетирів, організована смотрящім Гією та сержантом поліції вибивала неіснуючі борги з підприємців

Група рекетерів, організована з подачі “смотрящего” за Хмельницькою