Хмельницький міськрайонний суд звільнив від кримінальної відповідальності заступника командира бригади по тилу 2 Окремої мотострілкової бригади народної міліції “ЛНР”, “підполковника” Євгена Боханевича.

Про це зазначено в ухвалі суду від 27 червня.

Обвинувачений проходив по ч.1 ст.258-3 КК України (“Створення терористичної групи чи терористичної організації”), санкція якої передбачає позбавлення волі на строк від 8 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

Як з’ясувало досудове розслідування, Боханевич з травня 2014 року до травня 2015 року входив до складу незаконних воєнізованих формувань і брав участь у діяльності самопроголошеної «Луганської народної республіки». Зокрема, рахувався у лавах батальйону «Зоря», яким керував теперішній ватажок самозванної “ЛНР” Ігор Плотницький.

Під керівництвом інструкторів зі складу кадрових військовослужбовців Збройних Сил Росії пройшов військову підготовку за спеціальністю «стрілка – наводчика СПГ» (станкового протитанкового гранатомета), отримав військову форму та стрілецьке озброєння автомат «АК-74», боєприпаси до нього та військову форму.

Упродовж червня-липня 2014 року, Боханевич займався охороною місця дислокації штабу батальйону «Зоря» на території колишнього Луганського обласного військкомату. Також виконував завдання зі спорудження, укріплення та обладнання блокпостів, вогневих позицій та інших інженерних споруд в районі населеного пункту Металіст (в напрямку Щастя Луганської області).

Одночасно, перебуваючи на позиціях батальйону «Зоря» на посаді стрілка, з власної ініціативи займався забезпеченням особового складу першої штурмової роти продуктами харчування та вирішенням інших питань життєзабезпечення членів цього незаконного воєнізованого формування.

З листопада 2014 року Євген Боханевич одержав посаду заступника командира бригади по тилу 2 ОМСБр та отримав звання «підполковник». У його обов’язки входило забезпечення, розподіл та постачання продуктів харчування, пально-мастильних матеріалів, речового майна, електроенергії, організація діяльності комунально-експлуатаційної служби, а також контроль за використанням товарно-матеріальних цінностей, складання планів їх постачання та звітності за використання.

У травні 2015 року обвинувачений за власним бажанням звільнився з лав незаконної бригади “ЛНР” і, дізнавшись про програму СБУ «На тебе чекають вдома», вирішив взяти у ній участь та добровільно повідомив про свою участь у терористичній організації.

Суд задовольнив клопотання прокурора, який запропонував звільнити Євгена Боханевича від кримінальної відповідальності, посилаючись на те, що він добровільно повідомив правоохоронний орган про вчинене ним кримінальне правопорушення, сприяв викриттю терористично діяльності, в його діях немає складу іншого злочину (ч. 2 ст. 2583 КК України).

Незалежний громадський портал

Залиште коментар

Також по темі

Бойовики звинуватили в убивстві “Гіві” хмельницьких спецпризначенців

Бойовики терористичної організації “ЛНР” звинувачують у вбивстві свого