Земельні апетити Олександра Гереги на дають спокою конкурентам. Видання “Олігарх”, що спеціалізується на поширенні компромату проаналізувало діяльність хмельницького нардепа і пише про конфлікт Гереги з іншим земельним олігархом – власником “Кернел-груп” Веревським.

Близькі до Гереги компанії продовжують агресивну кампанію зі “збирання земель” в Хмельницькій області, де їхній патрон зумів збудувати містечковий плацдарм за прикладом ще одного видатного екс-регіонала, нинішнього мера Одеси Геннадія Труханова, котрий створив регіональну партію “Довіряй справам”.

У 2015 році на місцевих виборах створена Герегою партія «За конкретні справи» отримала 19 з 84 місць в Хмельницькій облраді. Це дозволило її представнику обійняти посаду першого заступника голови Хмельницької облради (головою став представник БПП Михайло Загородний). Партійці Гереги пройшли й до Хмельницької міської ради, але тут їхні позиції виявились куди скромнішими — засновник мережі “Епіцентр” контролює тут лише 6 штиків із 42. При цьому під фактичним контролем Гереги опинились Городоцькі міська та районні ради (мала батьківщина екс-регіонала), в кожному з яких під його началом зібралась майже половина всього депутатського корпусу — 12 з 26 та 14 з 35 депутатів відповідно.

Такий результат, схоже, вселив  в Герегу та його дружину Галину абсолютну віру в те, що район їм віддали на відкуп. Ще за місяць до місцевих виборів, у вересні 2015 р., в Городку Хмельницької області було зареєстроване ТОВ “Агрохолдинг 2012”. Єдиним його засновником став не сам Герега, а місцева мешканка Ірина Лутковська. Котра, утім, виявилась довіреною особою голови “Епіцентру”, помічена в 2014 року у роздачі від його імені подарунків працівникам ЖКГ в Городку та Сатанові.

Сам Герега від компанії офіційно дистанціювався, та все ж за фактом змушений був визнати її дружні зв’язки із власною особою.

«Отримавши десятки, сотні звернень про неналежне недобросовісне ставлення до селян аграрних інвесторів, Олександр Герега разом з командою однодумців прийняв рішення показати нову якість ділових відносин між власниками земельних наділів та їх арендаторами. Так стартував соціальний проект із обробки землі та створений сучасний агрохолдинг” – так зворушливо на персональному сайті Гереги пояснили творення ТОВ «Агрохолдинг 2012». Котре одразу після виборів отримало “дочку” — ТОВ «Аграрна інвестиційна компанія Ярмолинці”, після чого обидві структури почали агресивну кампанію зі скорочення земельного фонду місцевих аграрних компаній, котрі підписали договори оренди з пайщиками, і, відповідно, надування власної “земельної бульбашки”.

За чутками, Герега поставив перед аграрними управлінцями завдання реформувати земельний банк в 100 тис. га,  що мусило стати заділом, котрий дозволяє “зацементувати” його позиції в “домашньому” регіоні. А фактичну підтримку “команда однодумців” Гереги знайшла у регіональних підрозділах Держгеокадастру Хмельницької області.  При цьому своєрідним ноу-хау земельних збирачів стало впровадження практики виплати “бонусу” від Гереги у розмірі 5 тис. грн аграрію за підписаний договір оренди землі.

Як з’ясувалось, виконати поставлене завдання, не зіпсувавши стосунки практично зі всіма аграрними холдингами, що працюють в Хмельницькій області, “Агрохолдингу 2012” виявилось не до снаги. Спершу обурюватись діями компанії та її “дочки”, а згодом й судитись з ними почали дрібні та середні агрогосподарства Хмельницької області. До них приєднались і великі гравці, наприклад, «Енселко Агро» власника Kernel Андрія Веревського.

При цьому левова частка поданих позовів, (котрі стосувались, зокрема,  підписанням «Агрохолдингом 2012» договорів оренди землі, котра до того вже давно була орендована),  була виграна позивачами, а наполеонівські плани “команди однодумців” Гереги почали помітно пробуксовувати.

“Олігарх”

 

Залиште коментар

Також по темі

Красилівські фермери зібрали хліб під носом у кіпрської “Мрії”. Битва агрофірм за хмельницькі землі і зерно в розпалі

Війни між агрохолдингами за земельні паї, що вже