Війни між агрохолдингами за земельні паї, що вже другий рік поспіль тривають у Хмельницькій області з новою силою спалахують напередодні збору врожаю. Адже зазвичай, у конкурента намагаютья не тількі відібрати орендовані паї, але й зібрати його врожай. Нагадаємо, агрохолдинг «Мрія» за допомогою сумнівних дій реєстраторів спробував переоформити на себе частину земель ТОВ НВА «Перлина Поділля» у Білогірському районі.  І як, переконують у “Перлині Поділля”, зібрати посіяний ними хліб.

“Мрія” кофліктує за землю не тільки з “Перлиною Поділля”. Подібна ситуація склалася і в Красилівському районі, де місцеві агропідприємці, враховуючипретензії “Мрії”,  вирішили  оперативно прибрати врожай, залучивши максімальну кількість техніки. Відео боротьби за те, хто збере врожай можна подивитися за посиланням  Не дали щурам з “Мрії” вкрасти наш хліб, знятим з квадрокоптера. В битві  за збір врожаю задіяні вантажівки та  багато легкових автомобілів. Епічне відео добре ілюструє потенціал подільских чорноземів, за які розгорнулася боротьба між агрохолдингами

Довідка: Агрохолдинг “Мрія” було створено родиною Гутів. Після фінансових проблем родини, агрохолдинг перейшов під управлення консорціуму іноземних інвесторів на чолі з американцем європейського походження Саймоном Чернявським.

Читайте: Гереги назбирали вже 140 тисяч гектарів землі і готуються до земельної реформи

Що ж до конфлікту за участю “Мрії” у Білогірському районі, за словами керівника ТОВ НВА «Перлина Поділля» Сергія Іващука, перші спроби відібрати землю відбулися весною цього року. На підставі скарги ТОВ «Білогір’я Агро-М» Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації прав Міністерства юстиції України без попередження скасувала договори оренди, які раніше уклала «Перлина Поділля». Іващук каже, що кінцевим  бенефеціаром «Білогір’я Агро-М» є агрохолдинг Мрія Холдінг Сайпрус Лімітед, зареєстрований в Республіці Кіпр м. Нікосія. Він уточнює, скарга рейдерів стосувалася близько 400 земельних ділянок.

Я спілкувався з керівником агрохолдингу «Мрія» Саймоном Чернявським. У ролі третьої сторони залучали юридичну компанію,  аби вона висловилася щодо цієї ситуації.  Так от її висновок —  право на урожай повністю за нами,  а якщо  у іншої сторони є питання по землі, то вирішувати їх потрібно у судовому порядку. Що я бачу зараз? Керівництво «Мрії» готується віджати землі «Перлина Поділля» та зібрати  урожай з  360 га нашої землі, а ціна питання  — майже 1 тис. т зерна», — розповів Сергій Іващук.

Довідка: Сергій Іващук – керівник депутатської фракції Аграрної партії України в Хмельницькій облраді, з 2011 р.— генеральний директор ТОВ НВ «Агрофірма «Перлина Поділля», з 2005 р. по 2006 р. працював в українській філії фірми «Хенкель» на посаді менеджера по роботі з ключовими клієнтами, з квітня 2006 р. по січень 2008 р. обіймав посаду генерального директора ТОВ ІВК «Рідний край», з січня 2008 р. по листопад 2009 р. був головою правління ВАТ КОДП «Агросервіс», з листопада 2009 р. по 2011 р. — директор департаменту зовнішньоекономічного співробітництва Мінагрополітики.

Уперше Комісія розглядала скаргу «Білогір’я Агро-М» щодо договорів оренди 4 квітня 2017 р., але «Перлину Поділля» не повідомили жодним чином.

Без наших аргументів, лише на підставі скарг псевдоорендаторів Комісія скасувала держреєстрацію договорів оренди»,— сказав директор агрофірми.

Читайте: Нардеп Сергій Лабазюк прикупив землі на Рівненщині. Але закликає не дозволяти продаж паїв: виборці не доросли

Коли в «Перлині Поділлі» зрозуміли, що відбулося шахрайство і, по суті, «віджим» цих  земель, то одразу звернулися до реєстраторів і у встановленому законом порядку поновили ці договори. Однак увечері 26 червня 2017 р. на сайті Мін’юсту з’явилося оголошення про повторний розгляд скарг ТОВ «Білогір’я Агро-М».

Знову  ж таки ніхто нас не  повідомляв про розгляд  цієї скарги. Наступного дня я разом з пайовиками та головами сільських рад поїхав на засідання цієї Комісії», — скаржиться директор агрофірми.

Представники «Перлини Поділля» розповіли, що заявлені скарги від ТОВ «Білогір’я Агро-М» безпідставні. І якщо заявники мають і далі претензії, то вирішувати це питання потрібно через суд. Зрештою члени Комісії відмовилися розглядати дану ситуацію, бо це спір двох суб’єктів.

Попри такі запевняння вже 30 червня 2017 р. наші договори оренди почали знімати з реєстру. Спеціаліст відділу діловодства Мін’юсту повідомив, що правові висновки і накази були не готові. Однак нашому представнику надали лише накази, хоча ці документи є похідними від правових висновків. І на базі цих висновків заступник Міністра юстиції України Олександр Мороз підписав накази,  якими скасовувалися орендні договори нашого підприємства», — обурюється директор «Перлини Поділля».

Після цих подій в агрофірмі звернулися до Хмельницького окружного адмінсуду, який 4 липня 2017 р. заборонив проведення будь-яких реєстраційних дії щодо цих спірних  земельних ділянок.

Як пояснив Сергій Іващук, ніякої реєстрації спірних 360 договорів взагалі не могло бути. Але доки суд виносив ухвалу, реєстратор ТОВ «Білогір’я Агро-М» встигла зареєструвати близько 25 договорів.

Читайте: Гереги воюють за хмельницькі землі з латифундистом Андрієм Веревським

1 Comment

  1. американцем європейського походження Саймоном Чернявським, та пишите таки правильно- еврейского походження, как и вся окуевшая банда свихнувшихся жидов проползшая во все щели власти 🙂

Залиште коментар

Також по темі

Гереги назбирали вже 140 тисяч гектарів землі і готуються до земельної реформи

Земельні оборудки родини Герег стали предметом аналізу журналістів,