Розмістити тимчасово вільні бюджетні кошти на банківському депозиті вирішили у Хмельницькій міській раді. Попередньо йдеться про понад 100 мільйонів гривень. З яких близько чверті – це кошти від перевиконання бюджету, решта – неосвоєні гроші  за попередній рік. У конкурсі на розміщення депозиту взяли  участь чотири державних банки: УкрексімБанк, УкргазБанк, Ощадбанк та ПриватБанк. До комісії, що визначала переможця, увійшли представники міськвиконкому, Служби Безпеки України, депутати та уповноважений міськради з боротьби з корупцією. Обрали ПриватБанк. Оскільки, за словами посадовців, там запропонували найбільшу процентну ставку – 20 відсотків за 11 місяців депозиту. У міській раді кажуть: вперше такий спосіб примноження бюджетних коштів застосували минулоріч та заробили понад 13 мільйонів гривень. Додаткові кошти планують розподілити під час чергової сесії. 

Андрій БОНДАРЕНКО – заступник Хмельницького міського голови

–  Минулого року ми отримали перевиконання бюджету близько 30 млн. грн.. крім того, маємо на перше число перевиконання міського бюджету – це десь 100-110 млн. грн. Це є вільні кошти, які ми зараз можемо використати для того, щоб на них громада заробила додаткові надходження до бюджету.2:13 2:23Кладемо десь 120 мільйонів на 11 місяців під 20 відсотків і громада може заробити додаткових 22 мільйони грн.

За словами економістів, такі фінансові операції хоч і вигідні, але у сучасних українських реаліях можуть виявитися ризикованими.

Віталій НЯНЬКО – кандидат економічних наук

 – Наприклад, якщо кошти потрібні саме у конкретний момент (зокрема, на ремонт дороги), а їх у той момент нема, то нічого доброго від депозиту не буде. Інший ризик пов’язаний із сучасної нестійкою ситуацією  у банківській сфері України та девальвацією нашої національної валюти.

Поділля-Центр

 

Залиште коментар

Також по темі

Саме дно: в Ізяславі вирішили створити музей Ленінів

Ізславська районна рада вирішила виділити 100 тисяч гривень