Після закінчення «Школи муніципального енергоменеджменту» для вчителів місцевих шкіл у навчальних закладах створили ініціативні групи. Вони вже висунули дві ідеї, які бажають втілити у школах. Це сортування сміття та економія електроенергії.

Хмельницькі активісти продовжують реалізовувати проект «ЕСКОМ», який передбачає створення коаліції з енергоефективності на місцевому рівні. Минулого року вони вже підписали меморандум про енергонезалежність Хмельницького з тодішніми кандидатами на посаду мера та лідерами політичних фракцій. Цьогоріч взялись за навчання вчителів та викладачів у школах та профтехучилищах. Протягом вересня та жовтня їм розповідали, які є механізми економії електроенергії, для чого це робити та як впроваджувати у закладах освіти.

– З нашої «Школи муніципального енергоменеджменту» ми випустили 26 випускників. Наші лектори представили їм 8 різних тем, які ми виклали у збірнику з енергетичної освіти. Це такі теми як альтернативні джерела енергії, зміна клімату, енергоефективність, енергоменеджмент, проектний менеджмент. Кожне заняття проходило у інтерактивній формі, така собі неформальна освіта, – розповідає менеджер проекту «ЕСКОМ» у Хмельницькому Артур Кокаревич. Після навчання вчителі та викладачі передаватимуть знання своїм учням. Також вони вже створюють у навчальних закладах ініціативні групи та пропонують ідеї. Два проекти з енергоефективності запропонували у НВК № 10 та ПТНЗ № 25. У школі № 10 хочуть запровадити сортування сміття. Почати бажають з навчальних закладів. Там планують встановити два контейнери для паперу та пластику. Також збираються прилаштувати невеличку скриньку для використаних батарейок.

Міська влада має зацікавити навчальні заклади, для чого потрібна ця економія. Профільна комісія має розглянути перерозподіл та механізм повернення коштів. Щоб не було так, що ми зекономили, а на другий рік нам зробили зменшення витрат. Хочемо мати змогу повернути ці кошти на розвиток енергозбереження, тобто на заміну вікон, утеплення та закупівлю іншого обладнання, яке зберігатиме енергоресурси, – старший майстер ПТУ № 25 Любов Парфенюк

vsim.ua

Залиште коментар

Також по темі

Заради поливу підвісних вазонів на Проскурівській місто оплачує роботу двох автівок та шести людей

І такому марнотратству час покласти край. Про це