В Дунаївцях розпочалася акція проти роботи шкідливого виробництва ПАТ “Сільгосптехніка”. Ініціатори протесту стверджують, що підприємство отруює екологічну ситуацію у містечку. Правоохоронні органи на їх звернення не реагують, а чиновники-екологи дають відписки, що виробництво загрози не несе. Між іншим, блокувальники звинувачують власників підприємства в несплаті податків та фінансуванні сепаратистів на Сході України

Нагадаємо, конфлікт між місцевими мешканцями і підприємством йде від появи виробництва 8 років тому. Ініціатор протестів Василь Гандзюк каже:  «триває громадський супротив територіальної громади м. Дунаївці проти незаконного, забороненного судами різних інстанцій виробництва теплоізоляційних плит із полістиролу, яке розміщене на території Дунаєвецької «Сільгосптехніки» по вул. Шевченка, 115.

Декілька років тому,  токсичне хімічне виробництво, яке належить ТОВ «Центр інноваційно-будівельних технологій» і яке зареєстроване в м. Києві, було подане у розшук Державною виконавчою службою України у зв’язку з відсутністю його за місцем реєстрації. Дунаєвецька прокуратура, як наглядовий орган за додержанням законності, будучи позивачем у судах в інтересах держави, не змогла їх захистити, дозволивши працювати вищезгаданому виробництву і труїти стиролом, тальком, антипірином, фреоном мешканців міста. Мешканці територіальної громади провели 34 акції протесту, 8 разів зупиняли рух транспорту на трасі Київ — Чернівці. Проводили акції голодування під обласною адміністрацією, Адміністрацією Президента України, Кабінетом Міністрів, Міністерством охорони здоров’я.

Депутати міської ради, яка винесла рішення про заборону виробництва, зібрали три тисячі підписів громадян, які вимагають вивести за межі міста хімічне виробництво. Три рази дунаївчани брали штурмом хімічне виробництво і частково зупиняли його роботу. Таємничі власники, незважаючи на волю громади, уникаючи з нею зустрічі, при кожній владі почувають себе безкарними. 24 лютого 2014 року обладнання було демонтоване і мало вивозитися. Але, коли за рішенням Дунаєвецького суду здійсни- ли 19 березня 2014 року обшук і огляд на цьому виробництві, було виявлено факт монтажу і встановлення лінії по виробництву теплоізоляційних плит.

Активісти стверджують, хворіють люди, вже є випадок народження дитини з вродженими вадами розвитку верхніх дихальних шляхів. Люди вимагають проведення обстеження стану їхнього здоров’я незалежною токсикологічною лабораторією, але на їхні вимоги ніхто не звертає уваги.

Залиште коментар

Також по темі

Кольгофери оформили на себе магазини у підземці, яку мерія в них забрала. Заробили реєстратори мінюсту

Хмельницька прокуратура вважає, що службові особи Реєстраційної служби