Серед переліку державних підприємств, які Фонд державного майна України планує приватизувати у 2016-2017 роках –  «Селекційно-генетичний центр по рибництву «Поділля». Нагадаємо, підприємство пов’язують з екс-губернатором часів Януковича, регіоналом Василем Ядухою. Протягом 2011-2014 років воно постійно потрапляло у скандали, пов’язані з рибним рейдерством та присвоюванням ставків Хмельниччини.

Після Революції гідності, схема із збиранням під дахом ніби-то державного підприємства ставків, була припинена, а про підприємство забули. Але сьогодні, здається, хтось вирішив довести до кінця схему, заради якої СГЦР “Поділля” і створювалося – перевести ставки області у приватну власність.

Журналісти «ПОДІЛЬСЬКА.ІНФО» віднайшли ДП «СГЦР «Поділля» серед підприємств, які можуть бути приватизовані найближчим часом. Перелік цих підприємств, які не заборонені ВРУ до приватизації, був затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 588 від 31 серпня 2016 року.

Кінець рибного рейдерства

rybalky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нагадаємо, що працівники ВАТ «Хмельницькрибгосп» ще у 2011-2014 роках звинувачували Василя Ядуху в тому, що він через своє фіктивне державне підприємство «Селекційно-генетичний центр по рибництву «Поділля» займався рейдерством та грабунком, чинив повне беззаконня на ставках області.

«Вони крали у нас рибу. Але це навіть крадіжкою не можна назвати, адже за допомогою міліції, яка повинна захищати постраждалих, на очах в усіх, це злочинне угруповання забирало вирощену нашими руками рибу. При цьому нас били, погрожували нашим родинам, навіть дітям, спалювали автомобілі та хати», – стверджували рибалки.

У 2014 році працівники ВАТ «Хмельницькрибгосп»  оприлюднили навіть список усіх, на їхню думку, причетних до рибного рейдерства осіб, серед яких, окрім Василя Ядухи – його заступник Володимир Галищук, колишній керівник управління МВС в області Сергій Шутяк, керівник рибінспекції в Хмельницькій області Святослав Савицький, директор ДП «СГЦР «Поділля» двічі засуджений Руслан Кізюн.

Після Революції Гідності хмельницькі рибалки зверталися з відкритим листом до усіх можновладців за допомогою. До «ревізії» господарської діяльності ДП «Селекційно-генетичний центр по рибництву «Поділля» долучилися і тодішні керівники області, і правоохоронці. Виявилося, що десятки ставків у різних районах Хмельниччини були віддані в оренду «СГЦР «Поділля», яке у свою чергу передало їх у суборенду створеним «родиною та друзями» Ядухи ТОВ-кам. Протягом 2014-2015 років за допомогою прокуратури, через суди ставки, які уже встигли прибрати до рук «рибалки Ядухи», повертали і законним власникам – ВАТ «Хмельницькрибгосп», і державі.  У 2015 році Фонд держмайна України передав ПАТ «Хмельницькрибгосп»  52 водних об’єкта, якими незаконно користувалося ДП «Селекційно-генетичний центр по рибництву «Поділля».

Наприкінці 2014 року було видане розпорядження тоді в.о. голови Хмельницької ОДА Олександра Симчишина, яким було скасовано понад 50 розпоряджень голів районних адміністрацій як щодо надання земель водного фонду в оренду, так і щодо надання дозволів на розробку технічної документації на складання документів, які б посвідчували право користування ставками.

rozporyad-rybalky

 

«Якби не події на Майдані, то Василь Ядуха устиг би закінчити аферу зі ставками. Адже у його задумах було віддати у постійне користування ДП «Селекційно-генетичний центр по рибництву «Поділля» майже усі стави та водні об’єкти нашого краю. А тоді державне підприємство просто «приватизували», і стави  опинилися б у руках «рибалок Ядухи» – його родини та друзів», – кажуть сьогодні експерти.

До приватизації готові

Здавалося, про «рибалок Ядухи» усі  забули ще у 2015 році. Саме тоді підприємство зникло з інформаційного поля і для більшості перестало просто існувати. Але, виявилося, це не зовсім так…

Державне підприємство «Селекційно-генетичний центр по рибництву «Поділля» досі існує. Воно навіть не перебуває у стадії припинення. Натомість має статутний фонд у 10 тисяч гривень. Єдине, «генетики-селекціонери» змінили прописку з хмельницької на столичну, та директора, яким рік тому став Василь Павлович Коротецький.

Повне найменування юридичної особи та скорочене у разі його наявності

ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО “СЕЛЕКЦІЙНО-ГЕНЕТИЧНИЙ ЦЕНТР ПО РИБНИЦТВУ “ПОДІЛЛЯ”
(ДП “СГЦР “ПОДІЛЛЯ”)

Повне та скорочене найменування юридичної особи англійською мовою у разі їх наявності
Організаційно-правова форма ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Назва юридичної особи “СЕЛЕКЦІЙНО-ГЕНЕТИЧНИЙ ЦЕНТР ПО РИБНИЦТВУ “ПОДІЛЛЯ”
Ідентифікаційний код юридичної особи 36819644
Центральний чи місцевий орган виконавчої влади, до сфери управління якого належить державне підприємство або частка держави у статутному капіталі юридичної особи, якщо ця частка становить не менше 25 відсотків
Місцезнаходження юридичної особи 04050, м.Київ, ВУЛИЦЯ ТУРГЕНЄВСЬКА, будинок 82-А
Перелік засновників (учасників) юридичної особи, у тому числі прізвище, ім’я, по батькові, якщо засновник – фізична особа; найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код юридичної особи, якщо засновник – юридична особа ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
Код ЄДРПОУ засновника: 37472282
Адреса засновника: 04053, м.Київ, Шевченківський район, ВУЛИЦЯ АРТЕМА , будинок 45-А
Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 10000.00
Дані про розмір статутного капіталу (статутного або складеного капіталу) та про дату закінчення його формування Розмір (грн.): 10000.00
Види діяльності Код КВЕД 03.22 Прісноводне рибництво (аквакультура) (основний);
Відомості про органи управління юридичної особи
Прізвище, ім’я, по батькові, дата обрання (призначення) осіб, які обираються (призначаються) до органу управління юридичної особи, уповноважених представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори та дані про наявність обмежень щодо представництва від імені юридичної особи КОРОТЕЦЬКИЙ ВАСИЛЬ ПАВЛОВИЧ – керівник з 20.10.2015

Про нового директора ДП «СГЦР «Поділля» майже нічого не відомо. Єдине, у березні 2016 року людина з таким же прізвищем та ініціалами засвітилася на Міжнародному форумі до Всесвітнього дня захисту прав споживачів та V Консумерському фестивалі “Час діяти», який проходив у Київському національному торговельно-економічному університеті за ініціативою Всеукраїнського руху «Молодь за права споживачів». На цьому заході Василь Павлович Коротецький представляв Український союз промисловців та підприємців (голова – Анатолій Кінах) як віце-президент. Наскільки пан Коротецький є наближеною до Василя Ядухи людиною, наразі невідомо.

Чим же цікаве ДП «Селекційно-генетичний центр по рибництву «Поділля» сьогодні, що його держава вирішила продати? За даними Фонду Держмайна України, у них немає даних щодо виручки, отриманої цим підприємством у 2015 році. Як і немає у них даних щодо ліквідності цього підприємства. Складається враження, що Фонд Держмайна виставляє на продаж «ніщо». Але це лише на перший погляд. Бо якщо заглянути у Державний реєстр речових прав на нерухоме майно, то юридична особа Державне підприємство «Селекційно-генетичний центр по рибництву «Поділля» має право постійного користування двома земельними ділянками.

Перша земельна ділянка площею 17,3578 га та цільовим призначенням – для рибогосподарських потреб, знаходиться за адресою: Хмельницька область, Красилівський район, Ледянська сільська рада. Друга земельна ділянка площею 755,9502 га також має цільове призначення – для рибогосподарських потреб, і також знаходиться у Красилівському районі Хмельницької області, на території Кузьминської сільської ради.

rybalky-reyestr1

rybalky-reyestr2

rybalky-reyestr3

«Під час приватизації державного підприємства «Селекційно-генетичний центр по рибництву «Поділля» обидві земельні ділянки, які наразі знаходяться у постійному користуванні підприємства, будуть передані новим власникам. Василь Ядуха встиг «прибрати до рук» лише цих два ставки – один був оформлений у жовтні, інший у листопаді 2013 року. Навряд чи він захоче зараз віддати ці ставки комусь іншому. Думаю, сама приватизація готувалася у Києві саме під Василя Ядуху, і ДП «СГЦР «Поділля» абсолютно не випадково потрапило до переліку підприємств, які Верховна Рада не заборонила, а Кабмін погодив до приватизації», – каже експерт.

Залиште коментар

Також по темі

З сім’ї екс-губернатора Ядухи транспортний податок за 2 Мерседеси податкова намагається стягти через суд

Державна податкова інспекція у Хмельницькому виграла два суди зі