Хмельницька облрада планувала визнати будівництво лікувально-діагностичного корпусу Хмельницької обласної дитячої лікарні пріоритетним об’єктом на 2017-2019 роки. Але під час засідання постійних депутатських комісій це питання знайшло підтримку не в усіх депутатів. Частина з них сумнівалися, чи не стане будівництво обласної дитлікарні черговим довгобудом. І чи не краще використати гроші на більш нагальні потреби подолян, зокрема, ремонт сільських доріг чи розвиток інфраструктури у районах. Тривали обговорення на цю тему і під час сьогоднішнього пленарного засідання Хмельницької облради. Але після суперечок, рішення щодо будівництва лікарні як пріоритетного об’єкту, депутати таки прийняли практично одностайно, повідомляє Depo.Хмельницький.

Насамперед надали слово головному лікарю закладу Вірі Руді. Вона ж і розповіла про історію теперішню ситуацію.

“Обласна дитлікарня створена у 1958 році, а вже у 1975 році окремі відділення перевели в міську лікарню, залишивши переважно соматичні відділення, – каже Руда. – На сьогодні, за оцінками Міністерства охорони здоров’я, застаріла база не відповідає нормам. Навіть з потрібних 6,5 метрів на пацієнта, є 3.”

За словами головного лікаря, значна частина закладу розташована в пристосованих приміщеннях, а поліклініка взагалі в колишній пральні.

Щороку тут амбулаторно лікується 48 тисяч дітей, 7,5 тисяч – стаціонарно. В 2011 році облрада прийняла рішення щодо створення повноцінного медзакладу. Дотепер особливо ситуація не помінялася.

Обранці у виступах підтримували “суспільновагоме рішення”, але й вносили чимало пропозицій.

Одна з них – сучасний інвестиційний проект, щоб залучити всі можливі шляхи фінансування. За різними оцінками потрібно 250-400 мільйонів гривень, а це непідйомна сума для обласного бюджету.

Пропонували й переглянути кошторисну документацію в сторону здешевлення, бо розпочати будівництво без точної вартості – нереально.

Виступають все ж обранці за створення повнопрофільного закладу сучасного рівня.

“Область має дорожню карту на будівництво сучасного медичного закладу ще з 2012 року. 2014 – оголошували конкурс на будівництво першої черги. На сьогодні кошторис потребує індексації, – зауважив Віталій Олуйко. – Давайте будемо послідовними.”

За словами нардепа Сергія Мельника, найголовніше зараз створити неонатальний корпус і поліклініку. Проблему ж треба вирішувати разом з обласним центром, а ще долучити фінанси фонду Регіонального розвитку, подавши свій проект.

Обласній адміністрації запропонували створити такий проект до 1 травня поточного року.  А голова облради Михайло Загородний взяв на себе координацію всіх процесів.

Нагадаємо, що голова обласної адміністрації Олександр Корнійчук назвав одним із пріоритетів своєї роботи на посаді саме будівництво сучасної та повноцінної обласної дитячої лікарні.

 

Залиште коментар

Також по темі

Міністр екології Семерак “подав урок” Корнійчуку: попросив Генпрокуратуру перевірити факти можливих порушень при видачі дозволів

Міністр екології Остап Семерак звернувся до Генеральної прокуратури України