Лише за останні 2 тижні завдяки зусиллями хмельницьких прокурорів в 6 випадках орендарів та користувачів області позбавили землі за порушення. Як відомо, якщо землю в когось забирають – її комусь віддадуть. Бо вільних подільських чорноземів в області нема. За ті, які вже обробляються йде війна між агрохолдингами, які не тільки пропонують власникам паїв більшу плату, ніж теперишні орендарі, але й полюють на ласі шматки, що перебувають у державній власності.  Саме за цей напрямок використання сільгоспземель і взялися у прокуратурі. Порушення знаходять у старих договорах аренди, після чого  договір визнається недійсним. Земля відплвідно може бути передана новому користувачу.

Так, ше у 2007 році між Красилівською районною державною адміністрацією та фермерським господарством укладено договір оренди 309 га землі сільськогосподарського призначення орієнтовною вартістю 7 млн. грн. Через 10 років дії договору у прокуратурі з’ясували, що передача земельних ділянок у користування відбулась у порушення вимог законів України «Про оренду землі», «Про оцінку земель» та «Про землеустрій». Рішенням господарського суду Хмельницької області позицію прокуратури підтримано та позов задоволено, земельна ділянка сільськогосподарського призначення площею 309 га вартістю 7 млн. грн. підлягає поверненню у державну власність.

873 на, розташованих на території Старокостянтинівського, Дунаєвецького, Новоушицького та Віньковецького районів, що використрвувалися одною з агрофірм з 2011 року тепер знов виставлять на конкурс. Виявилося, що як і багато інших земель в області, ці гекрати виділялися під фермерськее господарство (що дозволяє обійті конкурс). У прокураткрі через 6 років з’ясували, що “на відсутність у цього громадянина наміру займатись фермерським господарством вказує те, що менш, ніж через 3 тижні після створення фермерського господарства, він передав усі отримані в оренду земельні ділянки у суборенду товариству, у якому з 2011 року працював на посаді агронома”.

Також прокуратура вважає, що Білогірська райдержадміністрація перевищида повноваження, передавши у 2015 році одному із товариств передано в оренду 253 га землі  на території Йосиповецької сільської ради Білогірського району

У прокуратурі також відстояли у господарському суді необхідність забрати 95 га землі, яка з 2008 передана Новоушицькою районною державною адміністрацією приватному підприємству на 49 років.
За загальним правилом громадяни та юридичні особи мають право одержати земельні ділянки за результатами аукціону. Однак, уникнути цієї процедури можно скориставшись пільговим порядком отримання земель, одним з яких є створення фермерського господарства. Таким способом мешканка Ізяслава намагалась отримати в користування 14 земельних ділянок загальною площею 442 га та вартістю понад 15 млн. грн., розташованих на території Сахновецької, Великопузирівської, Шекеринецької, Тернавської та М’якотівської сільських рад Ізяславського району, з метою подальшої передачі для обробітку сільськогосподарському товариству, на якому сама ж працює, вважають у прокуратурі
Про війни за хмельницькі землі, у які включилися суди та прокуратура читайте

Залиште коментар

Також по темі

Красилівські фермери зібрали хліб під носом у кіпрської “Мрії”. Битва агрофірм за хмельницькі землі і зерно в розпалі

Війни між агрохолдингами за земельні паї, що вже