Завтра, 10 лютого спільна комісія з депутатів обласної ради, представників Укртрансгазу, Облгазу відберемо проби газу в різних місцях області та в іх присутності проведемо лабораторний аналізперевірять якість газу, що використовується населенням області для опалення та приготування їжі – повідомив на своїй сторінці в Facebook  голова Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Віталій Олуйко.
Ініціюємо те, що повинно в країні робитися заради споживачів, не на словах, якщо в нас проходять реформи… – повідомив пан Олуйко, який неодноразовао обирався депутатом Верховної і обласної ради.

Як випливає із Звернення депутатів Хмельницької обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до нормативно-правових актів у сфері розрахунків споживачами за використаний природний газ до депутатів обласної ради, часто надходять звернення жителів Хмельницької області з приводу низького рівня якості природного газу, який використовується для опалення та приготування їжі.

Багато мешканців нашого краю стверджують, що опалюють без перестанку свої помешкання, але бажаної тепловіддачі так і не отримують, інші нарікають на те, що їм значно більше часу доводиться витрачати на приготування їжі. При цьому газові лічильники враховують лише об’єм, а не якість газу.
Основний показник якості газу – теплота повного згорання об’ємної одиниці газу (калорійність). Що вища калорійність, тим менший обсяг газу необхідно витратити аби скип’ятити, приміром, літр води на газовій плиті чи підвищити на градус температуру у оселі споживача.

Нагадаємо, проблема з низькою тепловіддачею газу останні роки піднімалася на різних рівнях. Але винних не знаходили. Контролюючі органи посилаються на відсутність сертифікованих приборів, що дозволять якісно визначити склад газової суміші. Газапостачальні компанії посилаються на застарілий радянський ГОСТ, за яким вимоги до тепловіддачі газу набагато менші ніж в Європі. Не чітко визначено кількість можливих домішок у газовій суміші. Експерти вважають, що це дозволяє газапосточальним компаніям подавати газ з великим вмістом азоту, присутність якого взагалі не регулюється ГОСТом.

Залиште коментар

Також по темі

Газ на звалищі у Хмельницькому утилізуватиме фірма з Чернігова

Участь у конкурсі взяли дві фірми. Сьогодні, 20