Начальник Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в області Едуард Братко, наголошує, що сміттєзвалище у Хмельницькому за висотою вже переважає скандальне Грибовецьке, що під Львовом. Він додав, що минулого року рятувальникам вдалося ліквідувати пожежу на сміттєзвалищі та врятувати табір ромів, який згорів.

Про це пан Братко заявив під час робочого візиту на хмельницький полігон твердих побутових відходів у рамках наради облдержадміністрації з метою проведення аналізу ситуації, що склалася при поводженні з відходами в області та визначення першочергових кроків вирішення проблеми.

До слова, вищезазначений полігон був створений стихійно у 1956 році та експлуатується Хмельницьким комунальним підприємством „Спецкомунтранс”, площа полігону складає – 13,62 га. Точна глибина полігону невідома, але висота насипу відходів оцінюється в 50 метрів над рівнем ґрунту.

За інформацією прес-служби ОДА, з 2013 року полігон твердих побутових відходів експлуатується без наявності дозволу на розміщення відходів та з грубим порушенням санітарних вимог експлуатації полігонів твердих побутових відходів.

Загалом, за інформацією директора Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Сергія Вавринчукк, в області функціонують 7 перевантажених полігонів, які потребують розширення або закриття у містах Хмельницькому, Кам’янці-Подільському, Нетішині, Старокостянтинові, Славуті, Шепетівці, Дунаївці.

Найгостріше стоїть проблема захоронення твердих побутових відходів в містах Хмельницький, Кам’янець-Подільський та Нетішин. Тривалий час полігони по захороненню побутових відходів цих міст вичерпали свої проектні потужності, чим створюється загроза виникнення надзвичайних ситуацій.

Поділля-центр

Залиште коментар

Також по темі

Люди проти влади: мешканці Старокостянтинова не хочуть перетворення міста на сміттєзвалище

Місцевіий активіст організував мобілізацію громади Старокостянтинова, про що пише