Піші та автобусні екскурсії містом проводитимуть професійні гіди, які пройшли місячне навчання.

Першу свою екскурсію вони опробовували на працівниках структурних підрозділів міської ради.

За словами начальника управління культури і туризму Артема Ромасюкова, після запуску туристичного автобусу виникла проблема з екскурсоводами. Відтак вирішили підготувати професійних екскурсоводів, які змогли б легко працювати зі школярами, делегаціями і звичайними туристами. Місячне навчання пройшли семеро хмельничан.

“Стати гідом може людина з будь-якою освітою, тобто не обов’язково бути істориком, головне – мати бажання вивчити історію рідного міста та популяризувати її. Тому про початок набору у “Школу гідів” ми оголосили і у міських закладах культури, і у мережі Інтернет”, – каже Артем Ромасюков.

Ментор групи гідів В’ячеслав Нагнибіда розповів, що під час проведення навчань орієнтувалися не лише на вивчення історії, а й на ораторські прийоми, які допоможуть розповісти про місто цікаво та доступно.

“Гарний екскурсовод – це не лише людина, яка добре знає історію. У нас багато гарних істориків і краєзнавців, та не кожен з них може працювати з групою. Тому упродовж восьми занять ми навчали, яким має бути професійний екскурсовод – від його зовнішнього вигляду до того як він працює з групою туристів. Деякі наші випускники навіть вигадали власні сценічні образи. Звісно, не обійшлося без ґрунтовного вивчення історії Хмельницького. Ми опиралися на праці історика Сергія Єсюніна і на збірники, укладені Леонідом Западенком”, – зазначає він.

Нагадаємо, що у Хмельницькому з початку туристичного сезону, який стартував у квітні.

Depo.Хмельницький

Залиште коментар

Також по темі

У Кам’янці-Подільському проводитимуть небезпечні атипові екскурсії

Наприкінці квітня в Кам’янеці-Подільському запустять «атипові екскурсії». Їх організовують