Перебираючи ремонтні закупівлі за 2016-2017 рік, активіст Олександр Рудоманов знайшов відому архітектурну пам’ятку, на котрій за документами проводили звичайний ремонт. Це роботи зі збереження Меджибізького замку, він же “замок Сенявських”. Окрім реставрації пам’ятки, селищна рада також вирішили покласти прилеглі дороги та зробити водогін.

У 2014 році у зв’язку з відсутністю фінансування та будь-якого ремонту, одна зі стін обвалилася. Після падіння режиму Януковича, кошти на ремонт старовинного замку почали виділятися з обласного бюджету. І зараз проводяться ремонтні відновлювальні роботи. У 2015 та 2016 рокам область з бюджету на протиаварійні роботи та виготовлення реставраційної документації виділила 7,8 млн гривень, з яких 1,3 млн. грн. у 2015 році та 6,5 млн. грн. у 2016 році.

ЧИТАЙТЕ: раніше ПОДІЛЬСЬКА.інфо повідомляла Освоювати бюджетні 63 млн.грн на ремонті палацу у Меджибожі буде улюблена фірма-прокладка регіоналів з Києво-Печерської Лаври

За даними ProZorro, у 2017 році оголосили закупівлю на 66 млн. гривень. Виконавець до 2020 року зобов’язується виконати реставрацію палацу відповідно до проектної документації.

На дані роботи претендували дві компанії: ТОВ “Уютний дом” з пропозицією у 63 млн, та підприємство “Стандарт інвест” з пропозицією 66, 245 млн гривень. Тендер виграв ТОВ “Уютний дом”, з економією для бюджету 3 млн гривень або 4% вартості закупівлі.

Проектну документацію на реставрацію розробили, протиаварійні роботи виконали, тепер залишається зробити саму реставрацію замку. Для цього у 2017 році виділили ті 2 млн. гривень, про які говорив директор:

Хід реставрації активіст вирішив перевірити особисто.

Якраз перед моїм виїздом до Меджибожа дощові хмари накрили область і Хмельницький. Тому йти мені довелося під краплями. До речі, жоден водій так і не підібрав мене до міста, хоча їхало їх немало. Зате роздивився дорогою в селі Требухівці церкву Св. Іоанна Богослова, яку збудували у 1812 – 1818 роках на місці більш раннього дерев’яного храму.

Підійшовши до замку, я не побачив ззовні ніяких активних робіт. Хоча де-не-де вікна позакладали цеглою.

А як зайшов за браму – зразу побач наслідки закупівлі. Відповідно до документації, у замку мали виконати протиаварійні та підготовчі роботи – встановили залізний каркас, який тримає стіну під час ремонту, перекрили дах, щоб не допустити подальшого руйнування стін під дією опадів. Частину цегли замінили на новішу, добудували стіни, щоб вони не посипалися.

В самому замку видно робітників, також тут були якісь студенти,які приїхали на практику. Працювала бетономішалка, робота біля стіни йшла. У порівнянні з літом 2016 року, коли я тут був – дійсно певні роботи виконалися. Наприклад більшу сторону стіни укріпили, зробили опори у середині. Звісно, по місцях де йде реставрація поки що ходити не можна, але ж не вказано кому саме?)

Тож із замком ніби все за планом. А що ж із інфраструктурою на яку теж витратили гроші? Навколо пам’ятника через усе селище тягнеться вулиця Замкова, на яку у 2016 році виділили 827 тисяч гривень на ремонт. Частину вулиці, від початку міста до замку, відремонтували за часи правління Ющенка. Що ж тоді ремонтували у 2016 році? Як виявилося – дорогу у протилежному кінці селища, яка до замку ніякого відношення не має. Адже це єдиний клаптик дороги, який є у комунальній власності. Щоправда неякісно, та і за словами місцевих жителів, ремонт почали робити у листопаді, а не у грудні як прописано у договорі.

Навіть гарантію замовник дав у 8 років. Цікаво, а її виконають?

Залиште коментар

Також по темі

Однокімнатні квартири у Хмельницькому орендують за 3500-4000 грн. Двокімнатні на тисячу дорожче

Орендувати однокімнатну квартиру у центрі Хмельницького можна в