Голова Хмельницької ОДА Олександр Корнійчук вирішив ліквідувати обласний департамент екології та природних ресурсів.

Як стало відомо “Незалежному громадському порталу”, відповідне розпорядження підписано 20 вересня.

У документі наголошується, що всі функції у сфері управління та охорони навколишнього середовища передаються департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.

До речі, штат департаменту екології нараховує 24 працівника.

У коментарі НГП діючий директор департаменту екології Сергій Вавринчук зазначив, що за цим рішенням “йде знищення природоохоронного фонду”.

“Ви уявіть: аграрії будуть займатися природоохоронними програмами та іншими питаннями цієї тематики! Звісно, що у нашій країні все можливо. Однак є постанова Кабміну від 2013 року, в якій говориться про передачу функцій з екології облдержадміністраціям зі створенням відповідних структурних підрозділів”, – сказав еколог.

Вавринчук додав, що вони зв’язувалися з профільним міністерством, де також шоковані рішенням голови Хмельницької ОДА.

Наступного дня Міністр екології Остап Семерак гостро розкритикував голову Хмельницької ОДА Олександра Корнійчука за ліквідацію  департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької облдержадміністрації.

Відповідний допис він зробив на своїй сторінці у “Фейсбуці”:

“Я не знаю, чим мотивувався голова обласної адміністрації Олександр Корнійчук, ухвалюючи відповідне рішення. Може, вважає, що регіон досягнув рівня Австрії чи Швейцарії у питаннях охорони довкілля, а може, сумнозвісні річки Случ та Хомора якимось дивом самоочистилися? Тільки я точно знаю, що ситуація там катастрофічна і перебуває на постійному контролі Уряду. Але поки в Уряді займаються цією проблемою, то на місцях вирішують ліквідувати екологів при ОДА. Немає Департаменту, а значить, немає проблеми“, – вважає міністр.

“Ще раз повторюся, що я не розумію такої позиції голови Хмельницької ОДА. Так само не розумію, чим може зарадити аграрний Департамент у вирішенні проблемних питань жителів Хмельниччини. Тепер з усіма своїми бідами людям доведеться йти до цього Департаменту, куди типу передано функції ліквідованого екологічного Департаменту. Чистої води абсурд і нівелювання та ігнорування на місцях всіх урядових ініціатив щодо переходу України на нову екологічну політику. Зауважу, що ніхто поки що не відміняв Постанови КМУ від 2013 року, в якій чітко вказано про передачу функцій, які стосуються охорони довкілля, обласним державним адміністраціям зі створенням відповідних структурних підрозділів.
І це відбувається в момент коли Мінприроди пропонує Уряду збільшити чисельність у департаментах екологіі у зв’язку з вступом в силу з 19 грудня цього року Закону про Оцінку впливу на довкілля (ОВД)”, – наголосив Семерак.

Остап Семерак пообіцяв підняти перед Урядом ще раз питання про пріоритетність захисту довкілля, про зелену економіку та сталий розвиток. І про неприпустимість горе-ініціатив, схожих на хмельницьку.

“Такі речі мають присікатися на самих початках”, – пообіцяв Семерак.

 

Залиште коментар

Також по темі

Міністр екології Семерак “подав урок” Корнійчуку: попросив Генпрокуратуру перевірити факти можливих порушень при видачі дозволів

Міністр екології Остап Семерак звернувся до Генеральної прокуратури України