На Хмельниччині чоловік ошукував людей, перебуваючи у виправній колонії


Шахрай розробив схему, за якою, купуючи техніку через інтернет, отримував товар і не сплачував за нього жодної копійки.

На Хмельниччині чоловік ошукував людей, перебуваючи у виправній колонії


Шахрай розробив схему, за якою, купуючи техніку через інтернет, отримував товар і не сплачував за нього жодної копійки.

35-річний хмельничанин відбував чергове покарання за крадіжки в одній із виправних колоній. Загалом це була вже третя його судимість.

— Роздобувши мобільний телефон із доступом до мережі інтернет, зловмисник розшукував на сайтах оголошень жителів Хмельницької області, які продавали техніку та інші цінні речі, — розповідає оперуповноважений сектору кримінальної поліції Старокостянтинівського відділу поліції Олег Чорноус.

— Домовлявся про купівлю. Запитував у потенційної жертви, чи банківська картка прив’язана до номера мобільного телефону, а потім з номера, який починався нетипово для нашого регіону — на «091», відсилав потерпілим смс-повідомлення про те, що на їхній рахунок перераховано певну суму. Ці смс-повідомлення були цілком схожі на банківські.

Після цього зловмисник телефонував жертві і повідомляв, що, на жаль, сам не може забрати товар і просив передати його через кур’єра, якого також підшуковував через мережу інтернет серед людей, які пропонують виконати будь-яку роботу. Посередник забирав річ у продавця і передавав у Хмельницький, де товар зустрічала дружина шахрая, якій чоловік пояснював, що це речі товаришів, і просив їх продати або здати в ломбард.

Встановили особу зловмисника оперативники Старокостянтинівського відділу поліції. Правоохоронці вийшли на потенційну жертву, яка ще не встигла передати техніку, і супроводжували товар по всьому маршруту до кінцевої точки прибуття, вирахувавши таким чином схему, за якою діяв шахрай.

По місту Старокостянтинову поліцейські зафіксували 4 таких факти шахрайства. Наразі перевіряється причетність підозрюваного до скоєння аналогічних злочинів в інших містах області. Чоловікові доведеться відповідати за ч. 2 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Подібні дії караються штрафом від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до 5 років, або позбавленням волі на строк до 3 років.

Залиште коментар

Також по темі

Голодний бунт у колонії на Хмельниччині. Засуджені скаржаться тортури і вимагання грошей з боку адміністрації

Позбавлення волі не означає позбавлення людських прав. Про