Позбавлення волі не означає позбавлення людських прав. Про це у своєму сюжеті  розповідає ЧП інфо.

Понад 60 в’язнів Замкової колонії на Хмельниччині два тижні відмовлялись від їжі, протестуючи таким чином проти тортур, жорстокого поводження і вимагання у них грошей з боку представників адміністрації.

Утім, замість начальства закладу першими їх почули правозахисники.

Більше не могли терпіти знущання над собою – розповіли ув’язнені. За надуманими причинами їх одразу ж закривали у карцері, відбирали право подзвонити рідним або адвокатові.  До хворих в’язнів відмовлялись викликати лікаря, натомість обурювались тому, що вони лежали під ковдрою.

Представники Харківскої правозахисної групи навідались до колонії без попередження, і лише так справа нарешті набула розголосу. Адміністрація, налякана візитом, повідомила, що голодування ув’язнені начебто створили штучно, і всі його учасники – неблагонадійні люди, котрі бажають вийти за рамки правил життя у колонії: вільно пересуватись із камери в камеру, тримати в себе заборонені предмети.

Наразі правозахисники переконали в’язнів припинити голодний протест, та провели лікбез, як та куди подати відповідну скаргу. Мова паперу на думку експертів – єдиний правильний варіант вирішення будь-яких суперечок.

Зараз справа набула загальнодержавного розголосу. У Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради з прав людини повідомили, що й раніше були виявлені факти неналежного поводження у Замковій колонії. За їхньою інформацією, навіть після візитів до колонії представників уповноваженого та зверненнями до керівництва пенітенціарної системи змін у ситуації не відбувається. Раніше Подільська інфо вже повідомляла про нелюдські умови виживання в’язнів тієї ж колонії. Тоді чоловіки скаржились на вражаючу антисанітарію в камерах, щурів котрі бігають просто по обличчях та лютий холод.