Позбавлення волі не означає позбавлення людських прав. Про це у своєму сюжеті  розповідає ЧП інфо.

Понад 60 в’язнів Замкової колонії на Хмельниччині два тижні відмовлялись від їжі, протестуючи таким чином проти тортур, жорстокого поводження і вимагання у них грошей з боку представників адміністрації.

Утім, замість начальства закладу першими їх почули правозахисники.

Більше не могли терпіти знущання над собою – розповіли ув’язнені. За надуманими причинами їх одразу ж закривали у карцері, відбирали право подзвонити рідним або адвокатові.  До хворих в’язнів відмовлялись викликати лікаря, натомість обурювались тому, що вони лежали під ковдрою.

Представники Харківскої правозахисної групи навідались до колонії без попередження, і лише так справа нарешті набула розголосу. Адміністрація, налякана візитом, повідомила, що голодування ув’язнені начебто створили штучно, і всі його учасники – неблагонадійні люди, котрі бажають вийти за рамки правил життя у колонії: вільно пересуватись із камери в камеру, тримати в себе заборонені предмети.

Наразі правозахисники переконали в’язнів припинити голодний протест, та провели лікбез, як та куди подати відповідну скаргу. Мова паперу на думку експертів – єдиний правильний варіант вирішення будь-яких суперечок.

Зараз справа набула загальнодержавного розголосу. У Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради з прав людини повідомили, що й раніше були виявлені факти неналежного поводження у Замковій колонії. За їхньою інформацією, навіть після візитів до колонії представників уповноваженого та зверненнями до керівництва пенітенціарної системи змін у ситуації не відбувається. Раніше Подільська інфо вже повідомляла про нелюдські умови виживання в’язнів тієї ж колонії. Тоді чоловіки скаржились на вражаючу антисанітарію в камерах, щурів котрі бігають просто по обличчях та лютий холод.

Залиште коментар

Також по темі

Бруд, пліснява та антисанітарія. Активісти показали жахливі умови виживання ув’язнених Замкової колонії

Фотознімками камер та коридорів поділились громадські активісти поділилися