Лише піввідсотка сільських доріг області торік побачили свіжий асфальт. Решта, а це майже 14 тисяч кілометрів, залишаються у критичному стані. Більшість вулиць у селах Хмельниччини капітально не ремонтували ще з радянських часів.  Бо на них ніколи не вистачає грошей. Якщо на автошляхах державного значення хоча би  ями латають, то у глибинці дороги, у кращому випадку, засипають відсівом.

На Хмельниччині сільських доріг і таких, що перебувають на балансі в органів місцевого самоврядування – майже 14 тисяч кілометрів. Торік у селах капітально відремонтували  276 тисяч квадратних метрів покриття. Або простіше – 40 кілометрів. Це менше, ніж піввідсотка. Керівники місцевих рад в один голос кажуть – їхні бюджети не потягнуть навіть поточних, не те, що капітальних ремонтів. І сподіваються на допомогу держави.

Допомога з державного бюджету, залучення інвесторів та більше коштів на місця від акцизного збору. Голови місцевих рад називають джерела, де можна було б віднайти гроші на ремонт та утримання доріг. Але у Кабміні поки-що такі можливості лише розглядають.

На сьогодні в Кабміні розглядається питання перерозподілу коштів державного фонду на обласний та регіональний рівні шляхом передачі доріг об’єднаним громадам для обслуговування. І передачі їм фінансового ресурсу. Але, якщо чесно, то треба потратити на ці дороги один чи два бюджети України, – каже Сергій ЯЦКОВСЬКИЙ, директор офісу реформ з питань децентралізації у Хмельницькій області.

А поки держава думає, водії вже складають рейтинги, де на Хмельниччині найгірші дороги. Лідирують Летичівський, Віньковецький та Дунаєвецький райони. Там у критичному стані від 60 до 80% дорожного покриття.

Більше про проблеми з ремонтом сільських доріг, у сюжеті телеканалу “Поділля-Центр”.

Залиште коментар

Також по темі

Обласна влада знайшла черговий грант під децентралізацію. Його знову освоюватиме головний реформатор області Сергій Яцковський

Сьогодні у Хмельницькому відбудеться відкриття Центру розвитку місцевого