Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма 31 травня 2017 року ухвалив рішення на користь української компанії у справі «Газпрому» та «Нафтогазу».

Подати позов до «Газпрому» в Стокгольмський арбітраж прийняв рішення тогочасний прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк ще у червні 2014 року. Це була частина стратегії з енергетичної незалежності України, яку впроваджував уряд Яценюка.

Вирішення проблеми енергонезалежності від Росії Арсеній Яценюк вважав ключовою для суверенітету України. Газ – це основний інструмент геополітики Кремля і примусу до дружби, який Москва застосовує не лише до України, а й до всієї Європи.

Відповідно до оскарженого контракту ми мали би купувати, тобто оплачувати 52 млрд. кубометрів газу, незалежно від фактично поставленого обсягу (у 2016 році «Нафтогаз» закупив у європейських постачальників 11 млрд. кубометрів, а в Росії 0 кубометрів). На основі цього «Газпром» вимагав від «Нафтогазу» сплатити додатково майже 50 млрд. доларів за товар, який фактично не був закуплений. Згідно з рішенням арбітражу, застосування принципу «take-or-pay» з 2012 року на 37 млрд. доларів (без відсотків і штрафів) відхилено.

Рішення Стокгольмського арбітражу – це виграш у «Газпрому» 47 млрд. доларів, які Росія вимагала від української сторони за контрактом Путіна-Тимошенко. Ця сума більша, аніж річний бюджет всієї України, або становить 1000 доларів в розрахунку на кожного українця. Такої поразки Росії в останні роки ніхто не завдавав. Зрозуміло, чому Росія вимагає арешту та екстрадиції Арсенія Яценюка.

«Це лише початок, важливе досягнення, на якому не можна зупинятися»,- вважають у «Народному фронті».

На думку народного депутата України, члена фракції “Народний фронт” Олександра Ксенжука, необхідно досягнути повної фінансової стабільності паливно-енергетичного комплексу, назавжди подолати проблему неплатежів, забезпечити незворотну і гарантовану диверсифікацію імпорту газу (зокрема, добудувати нові газопроводи-конектори між Україною і ЄС).

«Наш успішний досвід газової незалежності необхідно поширити на вугілля, ядерне паливо, моторне пальне. Нарешті завершити демонополізацію (деолігархізацію) ринку газу і електроенергії», – переконаний Олександр Ксенжук.

Прес-служба Хмельницької обласної організації ПП “Народний фронт”.

Залиште коментар

Також по темі

Російські суди виконують прямі вказівки Путіна

За повідомленням Посольства України в РФ 9 березня