Вчора у Хмельницькому відбулася акція протесту, організаторами якої виступила вільна профспілка захисту підприємництва та “Рух нових сил” Міхаїла Саакашвілі.
На майдані Незалежності в обласному центрі зібралися підприємці та пенсіонери, пише сайт “Є”. . Усі вони прийшли, щоб висловити своє ставлення до того, щоб відбувається в країні. А саме говорили про рівень життя, який, за їх словами, впав у рази. І винна у цьому влада.

Нехай щось думають, вирішують. А, якщо не можуть, то нехай ідуть у відставку разом із Президентом, бо так жити неможливо. Такі слова можна було почути від мітингувальників.

«Ми вимагаємо скасувати постанови Кабміну та закони про «драконівські» штрафи для підприємців, написати новий Податковий кодекс, припинити продаж землі та зменшити тарифи за комунальні послуги», – заявила Надія Кнець, керівник міської профспілки захисту підприємництва.

Пенсіонери-протестувальники обурювалися – якщо мінімальна зарплата 3200 гривень, то чому немає такої мінімальної пенсії. Нарікали й на те, що партії в 2014 році, йшовши на парламентські вибори, як і нинішній Президент Петро Порошенко, обіцяли одне, а роблять інше.

 

Учаснику мітингу прийняли резолюцію, до якої увійшло чимало вимог. Від зменшення тарифів на житлово-комунальні послуги та підвищення пенсій, до… заборонити Міжнародному валютному фонду видавати кредити України, бо “гроші розкрадає влада».

Покликали на майдан і нардепів, які, за словами Надії Кнець, приїхали на якусь нараду в Хмельницьку облдержадміністрацію. І вони прийшли. Обидва – представники фракції «Блоку Петра Порошенка» Сергій Мельник та Володимир Мельниченко. Їхню появу зустріли вигуками «Ганьба». Пристрасті намагалася «загасити» пані Кнець, яка пояснювала в мікрофон: «Не правильно! Потрібен результат, а не крики». Врешті-решт, народним обранцям надали слово.

«Я розумію, що б я тут не розказував, щоб не пояснював, дуже складно говорити, – першим почав Сергій Мельник. – Всім не просто сьогодні. Найскладніше, пенсіонерам… Попри всю критику, бюджетній сфері підняли трохи зарплату. Щойно в облдержадміністрації керівник обласної податкової сказав, щоб надходження до бюджету за січень зросли на 42%. Тому першим завданням, яке ми бачимо, відокремити людей, які мають більше 25 років стажу роботи та збільшити пенсію цій категорії». Намагався висловити свою думку і щодо субсидій, і щодо цін, але… знову «Ганьба» і спроба організаторів акції заспокоїти людей.

Суперечки, галас і мікрофон вже в іншого народного депутата. Виступити якому вдалося з другої спроби. «Щоб ми тут сьогодні не говорили, сьогодні ти депутат, ти «скотиняка», ти сволоч. Це зрозуміло. І нам ганьба, – заявив Володимир Мельниченко. – Але я і Сергій Іванович – депутати-мажоритарники, і робимо все, щоб щось зробити для своєї громади, для свого округу. І пенсіонери, і діти в нас у пріоритеті. Але не все в наших силах». У відповідь лунало: «Брехун був і є». «Ми просимо в вас пробачення, якщо ми з Сергієм Івановичем десь не допрацювали, – продовжив Володимир Володимирович. – Ще раз кажу. Нам ганьба, і ми «скотиняки», це зрозуміло. Але сьогодні перший день весни, вітаю вас…»

Ще пару виступів і люди розійшлися. Та не виключено, що збиратимуться щосереди. Принаймні, про таке говорили. Ну, а щодо вимог, то заявили – якщо в Києві їх проігнорують, то хмельничани приїдуть до столиці.

Залиште коментар

Також по темі

Люстрований екс-начальник хмельницької міліції Сергій Мельник подався у політику

27 вересня відбулося пленарне засідання сесії Старокостянтинівської міської