фото - сайт 0382

Контакт борщівника із шкірою, особливо у сонячні дні, може спричинити опіки 1-3 ступенів.

У зеленій зоні між вулицею Прибузькою та «Таврією В», передає сайт о382, стрімко розростається небезпечна рослина. Аби позбутись заростей борщівника, хмельничани писали петиції, телефонували на пряму лінії до мера – марно. Тепер лишається пильнувати дітей,  у котрих рослина, яка часом виростає до висоти 3-5 метрів, викликає інтерес.

Комунальникам, які збираються його викрштувати, однозначно допоможе покриття ділянки товстою чорною плівкою. Зазвичай, коли ранньою навесні зійде сніг, її потрібно розстелити на тому місці, де у вас зазвичай розростається бур’ян, і засипати землею або придавити що-небудь важке. З-за відсутності сонячного світла пагони борщівника загинуть. Знімати плівку рекомендується в кінці червня.

Водянистий сік борщівника містить речовини фуранокумарини та має токсичні властивості, які підвищують чутливість до ультрафіолету в декілька сотень разів. При контакті зі шкірою людини сліди опіків з’являються не одразу, а через кілька днів. Особливо якщо уражені місця відкрити для впливу сонця.   Опіки, що переростають у пухирі, гояться складно та довго.

У Фінляндії знищення борщівника стало частиною державної програми, на реалізацію якої уряд відвів 20 років. У Німеччині, Чехії, скандинавських країнах, в Естонії вже діє національна програма боротьби з борщівниками. У Білорусі на рівні уряду розроблено План дій щодо запобігання та мінімізації від поширення небезпечного виду рослини.

Названий на честь дослідника флори Кавказу Д. І. Сосновського, з середини XX століття культивувався, як силосна рослина. Згодом з’ясувалося, що він легко дичавіє і проникає в природні екосистеми. Ще одна народна назва борщівника – “Помста Сталіна”. Володіючи огидним характером, борщівник просто не виносить поруч сусідів – інших рослин, тому зживає їх, займаючи все нові території.

 

 

 

Залиште коментар

Також по темі

Заради поливу підвісних вазонів на Проскурівській місто оплачує роботу двох автівок та шести людей

І такому марнотратству час покласти край. Про це