Протягом двох років працює новообраний парламент. Тоді, 2014 року після трагічних подій Революції Гідності, українці голосували за швидке впровадження реформ та європейську інтеграцію країни. Тому найбільше голосів віддали партії “Народний фронт”. Депутат Верховної ради восьмого скликання, хмельничанин Олександр Ксенжук і зараз переконаний, що “Народний фронт»”- головна державницька і реформаторська політична сила. А Арсеній Яценюк – прем’єр безпрецедентно реформаторського уряду, лідер з твердою позицією, який в умовах війни утримав економіку від колапсу й забезпечив швидке відновлення обороноздатності.

Олександре Степановичу, підсумовуючи ще один рік роботи Верховної Ради, Ви як депутат від “Народного фронту”, чим можете пишатися, які останні здобутки фракції?

– Можу із упевненістю констатувати – ми працюємо на повну силу. “Народний фронт” – найактивніша парламентська фракція, яка “проштовхує” ключові реформи й захищає інтереси військових та оборони. За два роки роботи Верховної Ради ухвалено 160 законів за ініціативи уряду Арсенія Яценюка та 153 – за ініціативи «Народного фронту». Це з 530 ухвалених парламентом за цей період. За цей час фракція «Народного фронту» неодноразово визнавалася найдисциплінованішою та найбільш реформаторською. Так, згідно з дослідженням VoxUkraine, у рейтингу ТОП-100 депутатів, які найчастіше голосують за реформаторські законопроекти, 48 – представники «Народного фронту». Комітет виборців України у свою чергу дослідив, що «Народний фронт» на 82% виконав свою передвиборчу програму, посівши таким чином перше місце серед усіх парламентських партій. Депутати фракції регулярно очолювали рейтинги мажоритарників, які найактивніше працюють за показниками законодавчої роботи та активності у виборчих округах. Зокрема, згідно дослідження ОПОРИ, Ігор Гузь, Максим Бурбак, Павло Дзюблик та Олександр Кодола були найактивнішими серед мажоритарників в серпні, вересні та жовтні 2016 року. Так що “Народний фронт” завжди працював і надалі працюватиме над тим, аби Україна таки перетворилася у потужну європейську країну — як за рівнем життя її мешканців, так і на міжнародній арені.

nf-2-roky-u-vr-1

– Останнім часом увага людей більше прикута до пропрезидентської політичної сили, адже вона тепер керує не тільки у парламенті, але й в уряді. Про “Народний фронт” говорять дедалі менше…

– Мені хочеться нагадати, що уряд Арсенія Яценюка залишається найбільш новаторським та реформаторським. Безліч позитивних реформ, започаткованих саме урядом Яценюка, потребують подальшого впровадження. Ми переконані, що продовження програми субсидій для українців обов’язково повинно супроводжуватися розширенням програми «теплих кредитів», яку започаткував уряд Яценюка. Нас турбує, що ця та інші реформи Яценюка в енергетиці – на межі згортання. Але «Народний фронт» наполягатиме на форсованій боротьбі за енергоефективність ЖКГ, на подальшому зміцненні енергетичної незалежності України.

Щодо останніх здобутків нашої політичної сили, то 23 листопада за ініціативою міністра освіти і науки від «Народного фронту» Лілії Гриневич Кабмін вирішив надати пільги для отримання вищої і професійної освіти дітям учасників бойових дій та дітям — вимушено переміщеним особам. До речі, «Народний фронт» був і залишається єдиною парламентською силою, яка наполегливо і послідовно бореться за соціальний захист військових і АТОшників, та загалом за посилення обороноздатності України. Це також був один з пріоритетів уряду Яценюка.

На останньому пленарному засіданні також було ухвалено закони про створення дорожнього фонду. Це була ініціатива уряду Яценюка і «Народного фронту». Створення фонду збільшить видатки на будівництво і ремонт доріг. 35% від усього наповнення буде у розпорядженні місцевих органів влади, за які вони зможуть ремонтувати свої дороги. У новоствореному дорожньому фонді також передбачено недоторканні кошти, що направлятимуться виключно на безпеку дорожнього руху. Від усіх надходжень вони становитимуть 5%. З 2018 року кошти на розвиток та утримання українських автошляхів будуть надходити до розпорядників зі спеціального фонду, а не з загального державного бюджету, як це відбувається сьогодні. Через складну економічну ситуацію, Дорожній фонд запрацює на повну лише у 2020 році. Періоди впровадження: у 2018 – 50% від усіх цільових надходжень, у 2019 – 75%.

– Три роки тому українці вийшли на ЄвроМайдан, тому що тодішнє керівництво України відмовилося підписувати угоду з Євросоюзом. Майдан переміг, але міжнародне становище України і досі залишається невизначеним. Що ваша політична сила, яка була локомотивом тодішніх протестних настроїв, робить зараз для зближення України та міжнародної спільноти?

– Що стосується міжнародного ставища нашої держави, то Арсеній Яценюк продовжує відстоювати інтереси України на міжнародній арені. Не перебуваючи зараз на офіційній державній посаді, він, спираючись на свій авторитет на Заході, зустрічається із західними лідерами і відстоює інтереси України у нових зовнішньополітичних реаліях. Яценюк продовжує важливі візити за кордон. Це особливо важливо в час виборів і складних політичних процесів у США і ЄС. Після недавньої зустрічі у США з віце-президентом Байденом у Вашингтоні, відбувся візит у Берлін, де проведено зустріч із канцлером Ангелою Меркель. 28 листопапада почався візит Арсенія Яценюка до Брюсселю. Там відбудуться зустрічі з президентом Європейської Ради Дональдом Туском, президентом Європейського парламенту Мартіном Шульцем та багатьма іншими високопосадовцями.

Хочу зауважити, що Україна іще за прем’єрства Яценюка виконала всі вимоги Євросоюзу щодо Асоціації, Зони вільної торгівлі та безвізового режиму. Тепер остаточне слово за Європарламентом та Європейською Радою – вони мають знайти в собі політичну волю.

Залиште коментар

Також по темі

Нардеп-«фронтовик» Олександр Ксенжук: «Перемога України в Стокгольському арбітражі – заслуга Арсенія Яценюка»

Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма 31 травня 2017