Колектив громадсько-політичної газети «Подільські вісті» (Хмельницька область) заявив про небажання Хмельницької обласної державної адміністрації сплачувати борг перед часописом у сумі понад 150 тисяч гривень та звернувся до депутатів обласної ради з проханням виділити кошти на погашення боргів ОДА.

Відповідна публікація під назвою «Пане Корнійчук, розрахуйтеся з нами!» з’явилася на першій шпальті газети 22 грудня 2016 року, повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ).

У редакції визнають, що договір про висвітлення діяльності ОДА у 2016 році не укладали: «…відділ інформаційної політики облдержадміністрації вперше за багато-багато літ відмовився укладати з редакцією “Подільських вістей” договір  Мовляв, ви пишіть, а договір укладемо пізніше».

Однак, як газета обласної ради і обласної адміністрації, продовжували писати про роботу посадовців.

Як зазначають журналісти, за матеріали про діяльність ОДА вони мали б отримати понад 150 тис. грн, однак гроші «Подільським вістям» так і не заплатили. Ситуацію, що склалася, пояснюють особистою неприязню голови обласної адміністрації Олександра Корнійчука до газети, яка «все менше стала колінкувати перед можновладцями».

ІМІ пише, що листи про заборгованість газетярі неодноразово надсилали очільнику ОДА, але безрезультатно. Через це вирішили звертатися до депутатів Хмельницької обласної ради «з проханням дати правову оцінку діям посадовців Хмельницької ОДА стосовно нашої газети і виділити кошти на погашення боргів Хмельницькою облдержадміністрацією “Подільським вістям”, як того вимагає Закон України “Про реформування державних і комунальних ЗМІ” і “Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади».

У свою чергу, Хмельницька ОДА заперечує факти існування заборгованості перед газетою «Подільські Вісті» та упередженого ставлення голови адміністрації до неї. Про це йдеться у “Відкритому листі газеті “Подільські вісті”, опублікованому на сайті ОДА 29 грудня. Так, у листі т.в.о. заступника голови-керівника апарату адміністрації Юрія Бирка, зокрема, зазначається: «У зв’язку з тим, що редакція газети не має підтверджень існування у 2016 році договірних відносин з Хмельницькою обласною державною адміністрацією, спрямованих на надання інформаційних послуг, що унеможливлює факт існування боргу, викладена у наведеній вище статті газети інформація не відповідає дійсності та підлягає спростуванню відповідно до ст. 37 Закону України “Про друковані засоби масової інформації в Україні».

Як стверджує Бирка, редакція, незважаючи на відсутність відповідної угоди, з власної ініціативи друкувала матеріали, які стосувалися діяльності ОДА.

Детектор медіа

Залиште коментар

Також по темі

Корнійчук оголосив війну екологам. Тепер хоче звільнити і Гуменюка, і Вавринчука

Голова Хмельницької ОДА Олександр Корнійчук відреагував на закиди міністра