Замість питної води – дощова та топлений сніг. У селі Завадівка на Хмельниччині люди вже кілька місяців живуть без води. Тамтешні криниці обміліли ще з весни, річка також висохла. А до єдиного джерела – півтора кілометра. У селі планують збудувати водогін, але лише наступного року.

“Ось така вода – дощова і снігова. Запаслась. Боюсь стірати, бо я розходую воду, а дощу нема”.

Бабці Марії за вісімдесят, та вона ще сама порається по господарству та, навіть, корівку тримає. Але відколи в криниці не стало води, каже, стало зовсім нелегко. Доводиться збирати в діжки дощову воду та сніг. На ній і собі їсти готує, і худобу нею напуває.

“А з чого я буду варити? Куди я піду, як я не годна далеко йти десь шукати водички. Та вже Боже ж то все літенько нема води. Була річечка текла, а то повисихало в ріці все. А воду перекип’ятила і так п’ю, а ще ромашки кинула, щоб було, а де я візьму інакшої води”, – говорить Марія Кушнір, мешканка села Завадівка.

Вода зникла у Завадівці геть в усіх криницях. Тепер більш заможні селяни купують питну воду у бутлях в районі, решта – набирають у джерелі за цим полем.

“По цій стежці йти півтори кілометра тільки в один бік. Це добре коли добра погода,а якщо зле,слизько чи сніги. Цей раз надуло півтора метра, що не пройти,то топив сніг”, – говорить Семен Гулай, мешканець села Завадівка.

Аби зарадити ситуації, сільські активісти взялися власними силами за будівництво водогону – щоб провести воду хоча б на одне подвір”я, і так перезимувати усім. Купили трубу, відремонтували стару вежу. Кажуть, потрібен лише дозвіл на електромережу.

“Ми самі були купили насос, ми купили трубу від свердловини до башні, але сьогодні ми не можемо під’єднатися до електромережі,бо свердловина не на балансі сільської ради. Голова сказала, шукайте якогось підприємця, щоб взяв на баланс свердловину, бо я на баланс взяти не можу”, – говорить Анатолій Клатиш,мешканець села Завадівка.

На це, мовляв, у бюджеті немає грошей. Поки що на будівництво водогону район виділив усього вісімдесят тисяч гривень, та й ті – лише на папері. А загалом потрібно більше мільйона.

“В нас два дитячі садочки, два будинки культури,апарат сільської ради-це все ж на утриманні. Мільйону ми ніяк не маємо, бо наш бюджет складає трошки більше мільйону – це річний бюджет”, – говорить Галина Столапа, голова Вишнівецької сільської ради.

В області запевнили, гроші на водогін Завадівка отримає вже наступного року.

“Село Завадівка є, воно внесено в нас в інвестиційний проект,який може реалізуватись в 17 році і воно буде фінансуватися,там 1,37 тисяч”, – говорить Григорій Ващук, заступник управління ЖКГ Хмельницької ОДА.

А поки водогону немає, обласні чиновники пообіцяли селянам організувати підвезення питної води у цистернах, а голову села – за бездіяльність – притягти до дисциплінарної відповідальності.

Подробности

Залиште коментар

Також по темі

Заради поливу підвісних вазонів на Проскурівській місто оплачує роботу двох автівок та шести людей

І такому марнотратству час покласти край. Про це