Період з червня по вересень є «благодатною порою» для відомої у Хмельницькому і за його межами небезпечної рослини – борщівника. Ця безневинна на перший погляд рослина насправді становить серйозну загрозу здоров’ю, а в деяких випадках і життю людини, котра доторкнулася до її листя чи інших частин.

Спочатку після контакту із борщiвником Сосновського людина не відчуває нічого поганого, проте якщо потім на місце доторку потрапить сонячне проміння, то на шкірі з’явиться сильний опік. Це пов’язано з тим, що ефірні олії рослини «знімають» захист від ультрафіолетового випромінювання. Єдиний спосіб уникнути опіків після контакту з рослиною – це ховати уражену шкіру від сонця упродовж двох-трьох днів.

Вплив борщівника відчутний не відразу, а тільки тоді, коли на місце контакту з рослиною потрапить сонячне проміння

 

Контакт із рослиною може спричинити дуже серйозні опіки

У Хмельницькому з рослиною борються вже не один рік, проте на сьогодні затвердженої програми по знищенню борщівника у Хмельницькому немає і, відповідно, кошти для проведення спеціальних робіт у цьому напрямку не виділялися, повідомив начальник Управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста Хмельницької міської ради Олександр Луков.

«На сьогоднішній день коштів на боротьбу з борщівником не виділяли, тому що ця рослина не визнана небезпечною культурою. Визнавати її небезпечною культурою не хочуть, адже в такому разі буде потрібно закладати кошти на боротьбу з нею у державний бюджет», – зазначив Олександр Васильович.

Олександр Луков повідомив, що зараз спеціальної програми по знищенню борщівника немає

Цього року випадків, коли людина потрапляла в лікарню через борщівник, ще не було, повідомив посадовець. Проте минулоріч такі випадки зустрічалися. Наразі із заростями рослини, які можна побачити у багатьох місцях обласного центру, борються всього декілька комунальників, скошуючи небезпечний борщівник бензокосами.

Нагадаємо, раніше сайт Подільська. інфо повідомляв, що борщівник розростається просто у центрі Хмельницького, і комунальники проти нього безсилі.

Актуально

Залиште коментар

Також по темі

Небезпечний борщівник Сосновського розростається в центрі Хмельницького. Як і кожного року, комунальники безсилі

Контакт борщівника із шкірою, особливо у сонячні дні,