Центр «Ейдос» проводив моніторинг протягом серпня-листипада цього року. Було досліджено через «Прозорро» закупівлі всіх департаментів житлово-комунального господарства обласних центрів.Наш Хмельницький увійшов у п’ятірку міст, які застосували неконкуретні допорогові закупівлі.

Про це зазначено у статті керівника відділу з протидії корупції Центру «Ейдос» Гліба Каневського для “Наших грошей”.

Зокрема, завдяки допороговим закупівлям прошло 56,8 млн. грн на хмельницьку комуналку.

%d1%82%d0%b0%d0%b1%d0%bb%d0%be-455x640

До прикладу, місто витратило за чотири місяці майже 70 млн. гривень на благоустрій. Для порівняння, Дніпро – лише 38,90 млн. гривень.

“Закон дозволяє купувати без електронних аукціонів товари та послуги дешевше 200 тис. гривень і роботи нижче 1,5 млн. гривень. Зважаючи на нові доходи (у деяких містах вони зросли на 100 відсотків) – тут мерам карта і підвалила. Вони почали активно витрачати гроші на дороги, утеплення будинків, ремонт дахів і таке інше, тобто на комуналку. Варто зауважити, що, як правило, усі ці роботи – є найскладнішими для перевірки. Бо не кожен журналіст чи депутат зможе оцінити марку покладеного асфальту чи порахувати кількість використаної цегли. Фактично єдиним реальним «перевіряльником» є в таких випадках конкуренція”, – повідомляє аналітик.

Залиште коментар

Також по темі

Заради поливу підвісних вазонів на Проскурівській місто оплачує роботу двох автівок та шести людей

І такому марнотратству час покласти край. Про це