В Хмельницькому волонтери намагаються врятувати крокодила, якого власник утримує у вітрині магазину.

Захисники тварин запевняють, хижак може загинути через затісний акваріум, брак води та ультрафіолотевого світла.

Чи насправді рептилію утримують в неналежних умовах, і що з цього приводу каже екоінспекція, дізнавались наші кореспонденти.

7-річна самка крокодила Афродіта мешкає у півтораметровій вітрині магазину вже більше тижня. Її завдання – заманювати покупців, каже продавчиня і одразу запевняє – боятися її не варто. Головне – не дратувати.

“Знаючий, що це хижак, якщо лізти туди, спеціально сунути руки, то природно вона може відкусити. Так як вона повністю закрита, все, що люди можуть доторкнутися – це скло”, – запевняє продавець магазину Тетяна.

Та схоже, відвідувачі торговельного центру від такої екзотики не в захваті. Помічають, для тварини замало місця. Обурюються і волонтери.

“У неволі їм створюють такі умови: багато території, гарна водойма, сонечко, каміння – вони мають рухатись. Але тут зовсім сонця немає, нічого немає. Мася моя, мені тебе шкода, чесне слово”, – обурюється голова хмельницької громадської організації захисту тварин Людмила Давидюк.

У Руслана, який називає себе тераріуміст, у самого удома живуть рептилії. Професійно пояснює, мінімальні параметри для акваріума – це 2 довжини тварини. А ще, переконує, що Афродіті бракує ультрафіолетового світла, без якого вона може загинути.

“У рептилій вітамін D3, який дуже важливий для організму, виробляється тільки під ультрафіолетом, тому ультрафіолет вкрай необхідний. Для цього є спеціальні лампи, які встановлюються в точці прогріву і коли тварина вилазить, вона засмагає під ними”, – пояснює тераріуміст Руслан Юшкевич.

Зоозахисники вже підготували звернення до екоінспекції, аби її працівники перевірили умови утримання крокодила. У відомстві пообіцяли провести позапланову перевірку.

“Якщо норми порушуються, складається відповідний протокол про вчинення адміністративного правопорушення. У данному випадку – це поводження з дикими тваринами, який передається до суду і суд вже вирішує питання щодо можливості його знаходження, або щодо його конфіскації”, – пояснює завідувач юридичним сектором Держекоінспекції в Хмельницькій області Олег Даценко.

Також екологи перевірять, чи має власник крокодила дозвільні документи на його утримання та чи законно рептилію завезли до України.

А поки що Афродіта чемно виконує свої обов’язки: вабить до крамниці покупців і тихо чекає на поліпшення своїх житлових умов.

Подробности

Залиште коментар

Також по темі

Крокодилицю Афродіту з хмельницької крамниці годинників перевезли до Івано-Франківська

Крокодилицю, котру донедавна утримували у вітрині крамниці годинників