Дмитро Нагута навіть впевнений, що через місяць-два кримінальну справу проти нього закриють.
Жінка, яка представилася Алісою Пасько, журналісткою та потерпілою, зайняла місце прокурора та почала свій допит підозрюваного. «Ви в інтернеті викладали, що є племінником Порошенка. Це правда чи ні», – саме таким було перше запитання жінки. «Покажіть мені, по-перше, де я таке виставляв, по-друге – хто це казав», – заявив Нагута. До нього одразу підійшов один із адвокатів та попросив не спілкуватися з жінкою, назвавши її провокатором. Утім, після заяви прес-секретаря апеляційног осуду, що Аліса Пасько не є журналістом, та прохання Дмитра Нагути викликати поліцію, «допит» продовжився. Підозрюваний заявив, що ця жінка вимагала в нього три тисяч доларів, щоб «мовчати». «Але я вам їх не дам!», – обурювався Дмитро Нагута. Навіть сказав, що в нього є збережена ця переписка, але не з собою. Мовляв, потім ще покаже в суді.
“Допит” Алісоб Пасько Дмитра Нагути.
«А чому ви боїтеся правди? Чому з охороною їздите?», – продовжила вона. А згодом… декілька жінок стали між нею та Нагутою. «Чоловік ховається за спинами бабусь!», – обурювалася вона. «Це моя охорона», – сміючись відповідав Нагута.
Група підтримки підозрюваного встала між Нагутою та Пасько.
Коли ж судді зайшли до зали, то розпочати розгляд скарги ніяк не могли. Вимогу пересісти з місця прокурора до зали, Аліса Пасько відмовлялася виконувати, а тому суд вирішив взяти перерву – для наведення порядку. Хвилин 20 довелося чекати на приїзд поліції. Правоохоронці виглядали розгубленими. Та, коли судді повернулися та попросили виконати їхню вимогу, а тепер вона була іншою – видалити жінку взагалі з засідання, поліцейські почали діяти. Поки вони виводили пані Алісу з зали, та телефонувала до поліції, викликаючи правоохоронців: «проти мене вчиняється злочин, проти журналістки…».
Окрім того, що жінку вивели з суду поліцейські, судді вирішили покарати її за неповагу до суду.
Отож, саме засідання розпочалося майже з годинною затримкою. Дмитро Нагута стверджував, що його компанія «Хелікс Україна» гроші не брала і не бере, а люди (їх за словами підозрюваного 260 тисяч) вкладають свої гроші в британський «Хелікс». У свою чергу прокурор наголосив, що в справі є вже понад 500 потерпілих і визнав, що особисто Нагута ні в кого гроші не брав, але зауважив, що це не означає те, що кошти не «йшли» саме до підозрюваного.
Після тривалих дебатів, судді пішли в нарадчу кімнату, повернувшись із якої зачитали ухвалу. Скаргу захисників Дмитра Нагути залишити без задоволення. А тому він й надалі буде на волі під заставу в 5 мільйонів гривень. Крім того, вирішили й притягнути до відповідальності Алісу Пасько за прояв неповаги до суду.
Нагаємо, хмельничанину Дмитру Нагуті інкримінують шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою группою. Йому загрожує позбавлення волі від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.
Що відбувалося в суді, дивіться у нашому відеорепортажі: