Найчастіще страждають власники авто на єврономерах. Бо за новим номером їм треба їхати в країну реєстрації

Останнім часом у Хмельницькому спостерігається черговий сплеск масового викрадення автомобільних номерних знаків з автомобілів. Найбільше злодії полюбляють автомобілі з іноземною реєстрацію, адже в їв власників проблем з видновленням номерів більше і більше шансів, що вони погодяться перерахувати гроші. За одну ніч бувають  десятки крадіжок, і це лише ті випадки, коли постраждалі звернулися у правоохоронні органи. Скільки тих, що домовилися зі зловмисниками і перерахували гроші на картку невідомо.

Читайте: У Хмельницькому на нерозмитнених авто їздять навіть поліція і чиновники

Зазвичай після крадіжки зловмисники залишають записку з номером телефону і вимагають певну суму за повернення номерних знаків. Та насправді оплата готівкою на банківську карту чи поповнення мобільного рахунку шахрая не гарантує того, що номерні знаки вам повернуть! Будьте свідомими! Буває, потерпілі скидають по 500-1000 і більше гривень, а взамін не отримують нічого. Або розмова починається, скажімо, з 300 гривень, коли людина поповнює рахунок шахрая – з’являється вимога про ще 300 гривень, і так до того моменту, поки не набіжить “кругла” сума, і навіть в цьому випадку гарантії, що номерні знаки будуть там, де їх заховали, не буде. Схема злочину проста – крадіжкою займаються одні люди (зазвичай – так звана “шпана”), а ведуть переговори з потерпілими зовсім інші – зазвичай, вони перебувають у місцях позбавлення волі

Про чергову хвилю епідемії з викрадення номерів повідомив автовласник Сергій Плахтій

“Сьогодні вранці виявив на лобовому склі свого авто «послання», цитую: «нужен номер звони….», а передніх автономерів, як ви розумієте, вже не було. Набравши вказаний номер телефону почув заспаний голос «реального пацика» тіпа «альо и че нада». Як виявилося, зі слів злодія, держномер був знятий з автівки рано – вранці «пацанами» які відпрацьовували район. За пару хвилин розмови я дізнався: – що таких як я «щасливчиків» сьогодні по місту Хмельницькому півтора десятка, «реальний пацан» стверджував, якщо я закину на мобільний телефон 350 грн. то за 2 хв. зможу забрати номерні знаки у дворі поряд. Чесно кажучи, відразу подумав звернутися у правоохоронні органи, «по шерстив» інет і виявив, що таких «щасливчиків» як я щоденно в Україні декілька тисяч, при зверненні у мене би прийняли заяву і в МРЕО довелося би брати не дублікат, а новий держномер з випливаючи ми витратами. Дублікат в інеті коштує 300 – 400 грн., але ж я не знав би де спливе мій номер, тому або міліція, або платити гроші шахраям, щоб забрати оригінал. Довіра до поліція звісно «зростає», виходячи зі статистики, але я вирішив ризикнути. Поклав гроші на вказаний мобільний і мені дійсно за 2 хвилини не просто пояснили, а в деталях проклали маршрут до необхідного підівіконня квартири на першому поверсі, під яким і лежав мій держномер. «Реальний пацан» навіть пройнявся моєю проблемою – гарантував, що двічі з однієї «тачки» вони не знімають і радив прикручувати номери спец болтами.
Цей пост пишу – щоб застерегти інших автовласників, звісно необхідно паркувати автівку у гаражі чи на автостоянку, сигналка (як показує практика) теж не вихід, але нажаль у моєму мікрорайоні стоянок практично не має, тому і доводиться залишати машину у дворі. Отже, шановні друзі, прикручуйте номери «намертво» , і якщо вже ці падли і знімуть його – то хай хоч уроди помучаться!!! Всім гарного дня і менше незапланованих витрат!
P. S. Коменти накшталт «через таких як я, що платять злодіям, ситуація на руку крадіям» не приймаються. Лише у моєму дворі за останній місяць викрали кодовий замок з дверей у під’їзд, пару місяців тому у сусіда викрали велосипед з підвалу, у моєму поїзді намагалися зрізати «тросовий замок» на якому стояв велосипед…. ( у всіх випадках писалися заяви у поліцію). Цікаво скільки таких «пациків» затримали і довели справу до суду??? Хмельницький стає містом «четкіх ребят», чи може наведеться лад!!!???

Аналогічн випадки, повідомляють користувачі трапляються по всій Україні “Сергій, привіт! Ситуація жахлива! Я щойно повернулась з Одесси, там така сама ситуація, вночі знімають номера, потім вимагають гроші, щоб повернути… Власники авто знімають номера на ніч” – повідомляю в коментарі один з дописувачів

Читайте: Хмельничанам заборонили клеїти будь-які наклейки на автономерах

Речник Управління патрульної поліції у місті Хмельницькому Роман Мартинюк каже, що поліції  нерідко вдається знайти номерні знаки:

“Прикро що Ви не викликали патрульних, таких “бізнесменів” ловимо, але їх все більше і більше… Попит породжує пропозицію…Цих ще не знайшли, але це питання часу. Одних з тих, що були перед цим знайшли за місяць. Тут головне доказ того що саме вони знімають… Відео чи свідки… Тому рекомендуємо громадянам ставити камери в дворах будинків”

– описав складність затримання викрадачів речник поліції. За його словами кожного дня поліція повертає 5-7 номерних знаків, бо знає даже їх можуть ховати

Залиште коментар

Також по темі

У Хмельницькому на нерозмитнених авто їздять навіть поліція і чиновники

Голова хмельницького осередку “Стоп корупції” Артур Сторожук зафіксував