Сьогодні 31 травня збереться засідання 15 сесії Хмельницької міської ради. Вже традиційно підготовка до сесії проходила з порушеннями, чиновники своєчасно не оприлюднили проекти рішень, а деякі з тих, що вдалося вивчити громадським активістам, не відповідають законодавству чи мають ознаки корупції.

Так, в порядок денний сесії  вчергове внесено питання про списання пайових внесків забудовникам. Нагадаємо, ці кошти мають іти до міського бюджету та допомагати розбудовувати міську інфраструктуру: дороги, садочки, школи (адже місць в перших і других катастрофічно не вистачає, особливо в районах новобудов). Громадська активістка,  координатор “Жіночого антикорупцийного руху” Альона Береза відвідала засідання з підготовки сесії і зробила чиновникам зауваження щодо порушень, які можна побачити в питаннях, що виносяться на сесію.

Так питання “Про внесення змін в договір про пайову участь у створенні і розвитку інженерно – транспортної та соціальної інфраструктури міста Хмельницького” стосується юридичної особи ТОВ “Житлоплюс”, яка є фігурантом декількох кримінальних проваджень та близькою до діючого депутата-забудовника (засновник кампанії Ярослав Бляхарський напряму пов’язаний з депутатом від «Батьківщини» Олександром Скочелясом — працює юристом у ТОВ «Український будівельний капітал» (UBC), одним із засновників якого до недавнього часу був Скочеляс). Це не перше звернення цієї юрособи щодо відтермінування сплати пайової участі до бюджету м. Хмельницького, що призведе знову ж до недоотримання доходів бюджету, які мали бути сплачені ще до кінця 2016 року.

“Закликаємо депутатів звернути увагу на висновок юридичного відділу та не підтримувати цей проект рішення,” – зауважила громадська активістка Альона Береза. Цікаво, що компанія активно будує по так званому суперфіцію квартири для чиновників і досі не передало квартирі прокуратурі Хмельницької області за земельну ділянку, яку та безкоштовно взяла на свої потреби в хмельницької громади

Ще цікавіше питання 73 сесії міської ради “Про звільнення громадської організації «Хмельницька обласна організація інвалідів – працівників правоохоронних органів». Міський голова Симчишин пропонує звільнити громадську організацію від сплати пайової участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Хмельницького в зв’язку з будівництвом багатоповерхового багатоквартирного житлового будинку по вул.Старокостянтинівське шосе,20/6.

Діюче законодавство України не передбачає звільнення від сплати пайової участі у цьому випадку, про що свідчить й висновок юридичного відділу міськради, але питання все одно потрапило до порядку денного сесії. Мешканців міста безперечно введе в оману назва організації і млже скластися враження, що інваліди просять звільнити їх від непомірних внесків. Насправді використання громадської організації лише частина схеми для отримання міської землі в обхід аукціонів.

У червні минулого року ділянка по вул. Старокостянтинівське шосе,20/6 разом з трьома іншими була безкоштовно передана з комунальної власності у державну. Раніше на адресу Хмельницької міської ради надійшло звернення від Управління служби Безпеки України щодо передачі з комунальної власності у державну власність земельних ділянок, що знаходяться у них на праві постійного користування по вул. Озерній,6/1-Г, по вул. Старокостянтинівське шосе, 2/1Є та по вул. Старокостянтинівське  шосе, 20/6, які передані для будівництва та обслуговування багатоквартирних житлових будинків. Пов’язано це було з тим, що на цих ділянках СБУ нібито збирається будувати житло для своїх співробітників, а відповідно до Порядку, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів, будівництво житла для військовослужбовців та членів їх сімей здійснюється виключно на земельних ділянках державної форми власності.

Спостережливі хмельничани мабуть помітили, що СБУ не та структура, яка має займатися будівництвом, а на виділеній землі можна збудувати таку кількість квартир, яких вистачить не тільки всім членам сімей хмельницьких сбушників, але й забезпечити участників АТО від Хмельницького.

Та справа в тому, що в подальшому ділянки отримані ніби на потребу СБУ чи прокуратури йдуть забудовникам, які віддають на потреби працівників відомств символічну кількість квадратних метрів, вартість яких не співмірна з вартістю ділянки, якби вона продавалася з аукціону.

Так забудову в районі ділянки Старокостянтинівське  шосе, 20/6 веде компанія “Статус Буд”, яка вже продає готові квартири у сусідньому корпусі за адресою вул. Старокостянтинівське шосе, 20/3 по ціні від 7700 грн за метр.

Ймовірно, інваліди правоохоронних органів, які просять звільнити будівництво житлового будинку від сплати пайового внеску, який має піти в міський бюджет, діють в чиїхось інтересах. Цікаво, що  Хмельницька обласна організація інвалідів – працівників правоохоронних органів фігурує лише в зверненнях на адресу хмельницької мерії і нічим іншим, крім вибивання землі і звільнення від пайового внеску, не займається. Ймовірно організація має відношення до СБУ, яке пробивало виділення земельної ділянки для своїх потреб

Нагадаємо, Державна аудиторська служба в результаті перевірки з’ясувала, що в результаті дій чиновників Хмельницької міської влади бюджет міста не зібрав з забудовників майже 5 млн. грн.  Хто з чиновників компенсує місту ці втрати поки не відомо.

Залиште коментар

Також по темі

Однокімнатні квартири у Хмельницькому орендують за 3500-4000 грн. Двокімнатні на тисячу дорожче

Орендувати однокімнатну квартиру у центрі Хмельницького можна в