У ніч на 3 квітня 2017 року в селі Давидківці Хмельницького району невідомі напали на помешкання місцевого активіста Олександра Сіротіна. У його будинку камінням побили вікна. Також нападники спробували підпалити сільський магазин, який закидали коктейлями Молотова.

Є підозра, що напади спричинено активною боротьбою Олександра Сіротіна та ще одного місцевого активіста, власника магазину, за повернення громаді сільського ставу, який незаконно відібрали в села за часів правління Партії регіоні. Про це сайту “Вголос” повідомив голова Хмельницької міської організації ВО «Свобода» Віталій Діденко.

Як зазначають “свободівці”, епопея із сільським ставом у Давидківцях триває вже декілька років. Ще за часів «регіоналів» водойму незаконно передали в оренду, однак громада вирішила боротися за її повернення селу. Ставок, що споконвіку належав Давидківцям, в обхід громади вивели за межі населеного пункту, що дозволило розпоряджатися ним без відома людей. Селяни виграли всі судові позови, однак відвоювати ставок поки що не вдається, адже власники постійно змінюються – вочевидь, через підставні фірми.

2 квітня в Давидківцях провели збори села, на яких люди висловилися категорично проти незаконного привласнення водойми та заявили про готовність боротися за неї. Одним із очільників протесту селян є “свободівець” Олександр Сіротін.

Напад на помешкання чоловіка було скоєно близько третьої години – у ніч одразу після сільського сходу. Кінологи зі слідчо-оперативної групи, що прибула на місце злочину, вийшли на сліди зловмисників, які привели до магазину, закиданого пляшками із горючою сумішшю. Його власник – теж серед активістів, що борються за повернення ставу.

Як зазначає Віталій Діденко, громаді Давидківців уже неодноразово погрожували розправою через їхню активну позицію. Зокрема, на ставок приїжджали «тітушки» із вогнепальною зброєю, яку згодом вилучили правоохоронці.

Залиште коментар

Також по темі

У Хмельницькому через мову “свободівці” зірвали сесію облради. Російськомовному гендиректору ХАЕС довелося викликати “швидку”

Пленарне засідання сесії Хмельницької обласної ради розпочалося зі