Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області знову у центрі земельного скандалу. Днями Національна поліція за фактом зловживання посадовцями управління Держгеокадастру у Хмельницькій області своїми службовими обов’язками порушила кримінальне провадження за  статтею 191 Кримінального кодексу України – заволодіння майном,вчинене за попередньою змовою групою осіб. Досудове слідство проводить Хмельницьке районне відділення поліції ГУ НП в Хмельницькій області.

Як встановили правоохоронці, у серпні 2016 року службові особи ГУ Держгеокадастру в Хмельницькій області, зловживаючи своїм службовим становищем та діючи всупереч інтересам служби, видали кілька розпоряджень, якими було надано дозвіл на розробку технічної документації із землеустрою.  Земельні ділянки, що знаходяться на території Гнатівецької сільської ради, відводилися для передачі у власність громадянам для ведення особистого селянського господарства.

“Усі ці земельні ділянки знаходяться на місці земельної ділянки площею понад 33 га, якій уже був раніше присвоєний кадастровий номер та яка мала надаватися в оренду для створення фермерського господарства», – йдеться у довідці про внесення заяви щодо вчинення злочину до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Управління Держгеокадастру у Хмелььницькій області та її начальника повідомили про підозру у вчиненні злочину
Управління Держгеокадастру у Хмельницькій області та її начальника повідомили про підозру у вчиненні злочину

Кримінальне провадження було порушене за заявою хмельничанина Ігоря Гаврилюка. Два роки тому чоловік вирішив зайнятися фермерством. Для цього мав намір узяти в оренду 170 гектарів державної землі.

«У мене уже готова уся технічна документація, усім земельним ділянкам, які я просив надати в оренду, присвоєні кадастрові номери.  Навіть районна адміністрація затвердила грошову оцінку, розрахувала суму, яку наше фермерське господарство  мало сплачувати за оренду землі – десь 800 гривень за гектар на рік. Ще минулого року усі документи вже були готові, залишилося лише, щоб посадовці управління Держгеокадастру в Хмельницькій області підписали дозвіл на оренду землі, після чого ми б могли безперешкодно підписати вже сам договір оренди з райдержадміністрацією. І тут почалися якісь незрозумілі «каруселі». У Держгеокадастрі нам свідомо затягували видачу цього дозволу – то наші документи готуються, то на перевірці в начальника відділу, то  уже на підписі в начальника управління. І тут я випадково з’ясовую, що землю, яку я хотів взяти в оренду для створення фермерського господарства, роздають іншим людям!», – розповідає Ігор Гаврилюк.

За словами чоловіка, майже 140 га землі на тих ділянках, які він планував обробляти, посадовці Держгеокадастру уже встигли розділити між 70 заявниками на виділення 2 га землі для ведення особистого селянського господарства.

«Але найдивнішим, – каже Ігор Гаврилюк, – стало те, що заявники, які виявилися жителями не лише Хмельницької області, але й сусідніх – Київської, Черкаської, інших областей, звернулися до управління Держгеокадастру у Хмельницькій області майже в один і той самий час. До речі, серед них немає жодного бійця АТО, яким сьогодні держава ніби гарантує земельну ділянку. Усі ці люди зверталися не самостійно , а згідно нотаріально завірених доручень від їхнього імені діяли зовсім інші люди, але в усіх випадках – одні й ті самі. Дивно, чи не так, коли приносять 70 заяв на виділення землі для ведення ОСГ майже в одному місці і 70 довіреностей, виписаних на одних і тих самих людей, які оформлюють усю земельну документацію? У мене це викликало підозру, а у посадовців Держгеокадастру  – абсолютно ніякої.  Більше того, усі заявники отримали майже в один період часу дозволи на розробку технічної документації на земельні наділи. І виготовили її, знову ж таки за довіреністю, майже в один і той самий час, в одному й тому самому приватному підприємстві«Діоріт Плюс 1», директором якого є Любов Гунько. Причому, виготовили у дуже стислі строки. Вибачте, але я у такі випадковості не вірю».

%d1%80%d0%b5%d0%b2%d0%ba%d0%be2

70 подібних довіреностей за 300 гривень, і 140 га державної землі безкоштовно опиняються у руках чергового "агробарона"
70 подібних довіреностей за 300 гривень, і 140 га державної землі безкоштовно опиняються у руках чергового “агробарона”

Сьогодні вдалося зупинити «дерибан» 170 га землі, який за мовчазної згоди «благословили» посадовці управління Держгеокадастру в області. Принаймні, за словами Ігоря Гаврилюка, він не має підтвердження, що бодай одна земельна ділянка, яка сьогодні «наклалася» на ті землі, що він планував орендувати, стала чиєюсь власністю.

«Ми дуже вчасно втрутилися у ситуацію і не дали їм зробити останній крок – виписати свідоцтва на право власності, законність яких потім оскаржити було б майже нереально. Зараз маємо сподівання, що державна земля не буде безкоштовно роздана, а потім перепродана ділками, а таки залишиться у державній власності й буде приносити прибуток громаді. Прикро лише, що через зловживання посадовців Держгеокадастру цих 170 га землі уже більше двох років не обробляється і не приносить ніяких прибутків ані мені, як фермеру, ані громаді, яка б могла уже отримати майже 300 тисяч гривень прибутку до бюджету», – каже чоловік.

Експерти стверджують, що у випадку Ігоря Гаврилюка, посадовці управління Держгеокадастру у Хмельницькій області  діяли за схемою, яка працює уже кілька років. Земля роздається за довіреністю людям нібито для ведення особистого селянського господарства. А потім довірені особи оформлюють договори купівлі-продажу цих ділянок між підставними власниками  і тими, хто хоче купити землю, а таких сьогодні чимало.

«Спочатку знаходять людей, зазвичай, які ведуть не зовсім моральний спосіб життя. Ті за пляшку горілки чи 200-300 гривень підписують довіреність на певних людей, і тим самим дають їм дозвіл діяти від їхнього імені в усіх земельних питаннях. А маючи на руках таку довіреність, ти уже можеш робити усе, що хочеш – просити землю для ведення ОСГ, продавати потім своє право власності на неї. До речі, така схема працює і коли уже є певний замовник, якому потрібна земля у конкретному місці, так і в тому випадку, коли хтось набирає таких кілька десятків довіреностей, а потім цю землю виставляє на продаж, заробляючи на тому чималі кошти, адже сьогодні гектар землі коштує приблизно 50 тисяч гривень. Один наділ в 2 га може обійтися десь в 3,5 тисяч доларів. А людям, які фактично стають власниками цих ділянок, перепадає лише 300 гривень з цього. Але вони розуміють, що ніколи своїм правом на цих 2 га скористатися не зможуть, бо корупція у Держгеокадастрі така, що простому селянину її не подолати, тому вони погоджуються на ці оборудки», – каже експерт.

Ігор Гаврилюк, виявивши «схему дерибану» землі в управлінні Держгеокадастру Хмельницької області, звернувся до правоохоронців. Поліцейські розпочали досудове розслідування. Якщо усі викладені чоловіком факти знайдуть підтвердження, посадовцям ГУ Держгеокадастру в Хмельницькій області та їх поплічникам загрожує покарання – обмеження волі від 3 до 5 років  або позбавлення волі від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.

 

Залиште коментар

Також по темі

Мешканці Кам’янеччини погрожують депутатам Хмельницької ОДА голодуванням. Якщо ті не втрутяться у ситуацію з виділенням землі

Сьогодні з самого ранку під стінами Хмельницької ОДА