Хмельницький окружний адміністративний суд визнав протиправним та скасував рішення державного реєстратора від 30 грудня 2015 року про реєстрацію за ТОВ “Либідь” права власності на нежитлові приміщення – приміщення магазинів загальною площею 371,2 кв. м, які розташовані в підземному пішохідному переході на перехресті вулиць Кам’янецька-Подільська у Хмельницькому.

Таку постанову 15 лютого прийняв суддя Олександр Шевчук, передає “Незалежний громадський контроль”.

Феміда фактично задовольнила адміністративний позов Хмельницької міської ради до підконтрольного їй управління з питань реєстрації. Третьою стороною у справі виступало підприємство “Либідь”.

Суть спору полягала у реєстрації права власності на 371,2 “квадрати” за ТОВ “Либідь”. Міська рада наполягала, що це комунальне майно, яке було незаконно відчужено.

З матеріалів реєстраційної справи видно, що підставою для реєстрації за ТОВ “Либідь” права власності на приміщення магазинів у “підземці” був договір купівлі-продажу приміщення від 6 лютого 1997 року, укладений в простій письмовій формі між ПП “Коріл” та ПМП “Ковчег” (ТОВ “Либідь” стало його правонаступником – НГП).

Натомість з листа Хмельницького бюро технічної інвентаризації від 15 листопада 2016 року №5280/01-18 стало відомо, що інвентаризація вказаних приміщень загальною площею 371,2 кв. м не проводилася і технічний паспорт на вказані приміщення не виготовлявся.

Також, за даними БТІ, ПП “Коріл” не реєструвало права власності на магазини площею 371,2 кв.м і за архівними обліками вищевказане підприємство взагалі не значиться. В судовому засіданні сторонами не заперечувалось, що спірний об’єкт нерухомості не вводився в експлуатацію.

Цікавим фактом є те, що 24 листопада 2016 року ТОВ “Либідь” перепродало ПП “Ді Ай Сі” 371,2 кв. м у “підземці”. Відтак новий власник поділив нежитлове приміщення на 9 окремих об’єктів.

Разом з тим, з 1993 року в комунальній власності територіальної громади Хмельницького перебуває об’єкт нерухомого майна – підземний пішохідний перехід, розташований на перехресті вулиць Кам’янецька-Подільська загальною площею 1461,5 кв. м. З 1997 року частину “підземки” площею 695 кв. м орендує ТОВ “Либідь” для розміщення власних павільйонів та організації торгівлі за умови збереження функціонального призначення переходу. Термін оренди закінчився 2 жовтня 2016 року, але досі підприємство не передало місту цей об’єкт.

Представник ТОВ “Либідь” в судовому засіданні заявила, що договір купівлі-продажу приміщення від 6 лютого 1997 року, укладений між ПП “Коріл” та ПМП “Ковчег” є чинним, не визнаний недійсним чи нікчемним. А тому ТОВ “Либідь” правомірно, як правонаступник ПМП “Ковчег”, зареєструвало за собою право власності на вказані приміщення магазинів загальною площею 371,2 кв. м.

Крім того, на думку представника ТОВ” Либідь”, у державного реєстратора, згідно чинної на 30 грудня 2015 року редакції Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою КМ України №868 від 17.10.2013 року, був відсутній обов`язок щодо надіслання запиту до БТІ про перевірку реєстрації права власності на нерухоме майно, проведеної в 1997 році.

Досліджуючи матеріали, суд вважає, що державний реєстратор порушив вимоги ст.ст.3, 9, 22, 24 Закону“Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”, п.п.42, 94 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень та п.п.1.6 та. 2.2 Правил державної реєстрації об’єктів нерухомого майна. Зокрема, вона не перевірила відсутність суперечностей між заявленим правом власності ТОВ “Либідь” на вказані нежитлові приміщення площею 371,2 кв. м. та вже зареєстрованим правом власності територіальної громади Хмельницького в особі Хмельницької міської ради на підземний перехід загальною площею 1461,5 кв. м.

“Також реєстратор не перевірила наявність/відсутність в реєстраційній книзі Хмельницького бюро технічної інвентаризації запису про реєстрацію договору купівлі-продажу від 6 лютого 1997 року та первинного права власності продавця – ПП “Коріл”, що призвело до вибуття з власності територіальної громади Хмельницького частини підземного переходу загальною площею 371,2 кв. м. поза волею власника та без прийняття ним відповідних рішень про його відчуження”, – сказано у судовому рішенні.

Як писав НГП, Господарський суд Хмельницької області 16 грудня 2016 року зобов’язав ТОВ “Либідь” звільнити частину підземного пішохідного переходу загальною площею 695 кв.м на Кам’янецькій, 21/1. Рішення оскаржується у Рівненському апеляційному господарському суді.

Наразі обласна прокуратура розслідує кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем) проти службових особів Реєстраційної служби Хмельницького міськрайонного управління юстиції. Вони зареєстрували право приватної власності на нерухоме майно площею 371,5 квадратних метрів за ТОВ “Либідь”, яке знаходиться у підземному переході на перехресті вулиць Кам’янецька – Подільська.

За даними бізнес пошукового ресурсу “Youcontrol”, з березня 2015 року ТОВ “Либідь” записано на хмельничанина Анатолія Решетніка. Перед цим підприємство належало колишньому депутату Хмельницької міськради від Партії регіонів Оксані Кольгофер, яка разом із чоловіком Валерієм заснувала ТОВ у 2002 році.

Про номінальне представництво у “Либідь” пана Решетніка говорять інші виписки з реєстрів. Так, він має приналежність до трьох фірм, які, так чи інакше, мають опосередкований зв’язок з бізнес-сім’єю Кольгоферів. До прикладу, з жовтня 2016 року Решетнік є директором хмельницького ТОВ “Укрбудінвест”. До цього директором працювала Світлана Плотнікова, яка була довіреною особою кандидата у нардепи Оксани Кольгофер.

Засновником і керівником ПП “Ді Ай Сі” з 2011 року виступає мешканець Хмельницького Едуард Бондаренко. До 10 жовтня 2011 року фірма була записана на бізнесменів Валерія і Оксану Кольгоферів. Потім її переписали на Віталія Скоропінського і Катерину Залуцьку.

Залиште коментар

Також по темі

Міськрада виграла суд і чекає, коли виконавча служба виселить Кольгоферів з підземки

Вчора суд виніс рішення – повернути нежитлові приміщення