Першим сигналом тривоги став різкий аміачний запах. Вода в очисних ємностях почала змінювати колір. Одразу став гинути біологічний мул, тобто бактерії, які харчуються відходами – так описують у Водоканалі події із-за яких у липні сталося скидання неочищенних стоків. Нагадаємо, забруднення зафіксували екологічні служби.

Читайте: МКП «Хмельницькводоканал» забруднив Південний Буг фекальними стоками

Виявилося, хімікати, що містилися у відходах одного з підприємств, вивели з ладу систему біологічної очистки каналізації обласного центру. Відтак,нечистоти загрожують Південному Бугу.

Олег Ліщук, старший державний інспектор з охорони навколишнього природного середовищаХмельницької області:

Частково загинув мул і здійснилося скидання неочищених стічних вод у річку…

Микола Кірков, начальник цеху очисних споруд каналізації МКП»Хмельницькводоканал»:

– Стоків було багато, вода побіліла, бачимо буде біда, всі стали до роботи, стали возити біологічний мул…

Біологічний мул – основу очисних споруд, возили камазами з Кам’янця-Подільського та Новокостянтинова, що в Летичівському районі. Видаляли загиблий шар мулу і насичували ємності новим. Комунальники кажуть, працювали безперервно 5 діб.

Читайте: Мер Симчишин тримає керівників Водоканалу та Спецкомунтрансу на гачку: продовжує контракти на 3-6 місяців

Петро Дзюблюк, головний технолог МКП «Хмельницькводоканал»:

– Добре що спрацювали хоч частково захисні системи і вдалося уникнути катастрофи глобальної. Перевіряли – риба у річці по течії від нас не загинула, річка далі і сама трохи очистилася- щось осіло, а ще рослинність …плани, розроблено проект, як посилити їх для екологічного ефекту і енергоефективності. ..

Найбільше постраждали води ,що омивають Копистин і Масівці Хмельницького району. Далі- чисто, -запевняють екологи. Цього разу екологічної біди вдалося уникнути. Але ситуація довела – очисні потребують нагальної модернізації.

Аварія змусила підприємство закупити кілька приладів для швидкого діагностування стану води. Це підвищить оперативність реагування при надзвичайних ситуаціях. Яких може бути в рази менше, якщо у Хмельницькому з»являться локальні очисні споруди. Обіцяють, що вони можуть запрацювати вже наступного року. А от контролювати підприємства, які підпільно зливають відходи у річки, виявляється , набагато складніше.

Читайте: Басейни від Водоканалу по місту – результат перевірки труб

Нині всі очисні системи працюють у нормі. Встановлено і винуватця екологічної аварії – офіційно назва підприємства не розголошується в інтересах слідства. Відомо , що це хмельницька організація. Зараз готуються позивні заяви щодо відшкодування збитків.

Поділля-центр

Залиште коментар

Також по темі

Верховна Рада заборонила використання пластикових пакетів з 2022 року

Водночас зазначається, що обмеження не поширюватиметься на біорозкладні