Податківці хмельниччини повідомили про зміни, запроваджені Законом України, якими регламентується порядок обчислення та строки сплати плати за землю, передає Depo.Хмельницький.

“Нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають, або вручають платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному статтею 58 ПКУ”, – пишуть податківці.

Якщо право власності на земельну ділянку перейшло від одного власника – юридичної або фізичної особи, до іншого впродовж календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув права власності.

Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу, щоб перевірити:

– розмір площі земельної ділянки, що перебуває у власності та/або користуванні платника податку;

– право на користування пільгою із сплати податку;
– розмір ставки податку;
– нараховану суму податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючий орган за місцем знаходження земельної ділянки проводить вродовж десяти робочих днів перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення.

Облік фізичних осіб – платників податку і нарахування відповідних сум проводить контролюючий органа за місцем знаходження земельної ділянки щороку до 1 травня.

Залиште коментар

Також по темі

З сім’ї екс-губернатора Ядухи транспортний податок за 2 Мерседеси податкова намагається стягти через суд

Державна податкова інспекція у Хмельницькому виграла два суди зі