На міжнародному аукціоні була продана золота монета Цезаря Марка Аврелія Александра Августа. За даними сайту “чорних археологів”,  її знайшли у березні 2017 року на території Поділля. Точне місце знахідки не розголошується. Ймовірно, монету розкопав досвідчений археолог, мешканець Хмельницького, котрий час від часу викладає свої репортажі про пошук скарбів з металошукачем на території Хмельницької області. Вага знахідки складає 6.57 г.

 

Монету Ауреус Александра Севера продали на аукціоні за 55100 грн (2010 доларів США), і за словами археолога, така ціна суттєво занижена, адже у самій монеті зверху був отвір, зроблений у ті ж часи, коли вона була викарбувана. Це означає, що монету використовували як прикрасу, що для сучасних скарбошукачів та колекціонерів – велике розчарування.

Під час аукціону за лотом слідкували 76 людей, і продали його після двох ставок. Такі ж монети, але без пошкоджень, на європейських аукціонах оцінюють в 7-9 тис. Євро.

Знавці кажуть, що знайти подібну каталожну монету, тим паче на нетиповій території – велика рідкість. За схожими знахідками копачі їдуть на Південь, маючи в озброєнні потужний металодетектор. До слова,  чоловік, що поділився фактом знахідки, не розкрив таємниці, ким саме металодетектором користувався під час своїх розкопок.

Довідка: Severus Alexander, AV Aureus, 231-235 року н.е. 21мм, 6.02 г.. Легенда аверсу монети: IMP C M AVR SEV ALEXAND AVG, Александр Север у лавровому вінку, драпірований, бюст повернений вправо. Легенда реверса: PAX AETERNAE AVG, Пакс повернений вліво, ьтримаючи рливкову гілку та скіпітер. Номер монети в каталогах: RIC 164; Cohen 182; Calicó 3077; Sear -. Пакс (лат. Pax «мир») — богиня миру та благоденства у римській міфології.

Александр Северус Народився у 208 р. в фінікійському місті Кесарії Ліванській (місто Арка (також Телль Арка), на території сучасного Лівану) і при народженні був названий Марком Юлієм Гессієм Алексіаном. Його батьком був Гессій Марціан, а матір’ю — Юлія Авіта Мамея, дочка Юлії Меси і внучка Юлії Домни і Септіміуса Северуса. Подібно до свого кузена і попереднику Елагабала, Алексіан був жерцем бога Сонця в Емесі.

Шукачі не видають місця своїх знахідок, сподіваючись у майбутньому прождовжити пошуки на цьому ж місці. Але викладають фото знахідок і вказують на регіон. Дивіться фото золотих знахідок, зроблених археологом з Хмельницького на сайті Находкі 

Нагадаємо, раніше Подільська. інфо повідомляла, що чорних археологів” на Хмельниччині зловили за розкопками, які руйнували древнє Трипільське поселення.

 

 

 

2 Comments

  1. Чорні журналісти ,отримали заказ ,писати де завгодно “чорні археологи “

  2. Смотрю медиабляди заказик получили ….. как в пследнее время активизировались то)) Шож вы шкуры раньше молчали???? а тут что не день то сесация про “чОрных археологоффф” … подрабатываем у заинтересованых))) стыдно что наши местные тоже лапу замазали…

Залиште коментар

Також по темі

Встановлено долю танку КВ-2, гармату від якого розкопали біля залізничного переїзду.ФОТО

Хмельницький залишиться без танку КВ-2. Адже на місці