На міжнародному аукціоні була продана золота монета Цезаря Марка Аврелія Александра Августа. За даними сайту “чорних археологів”, її знайшли у березні 2017 року на території Поділля. Точне місце знахідки не розголошується. Ймовірно, монету розкопав досвідчений археолог, мешканець Хмельницького, котрий час від часу викладає свої репортажі про пошук скарбів з металошукачем на території Хмельницької області. Вага знахідки складає 6.57 г.
Монету Ауреус Александра Севера продали на аукціоні за 55100 грн (2010 доларів США), і за словами археолога, така ціна суттєво занижена, адже у самій монеті зверху був отвір, зроблений у ті ж часи, коли вона була викарбувана. Це означає, що монету використовували як прикрасу, що для сучасних скарбошукачів та колекціонерів – велике розчарування.
Під час аукціону за лотом слідкували 76 людей, і продали його після двох ставок. Такі ж монети, але без пошкоджень, на європейських аукціонах оцінюють в 7-9 тис. Євро.
Знавці кажуть, що знайти подібну каталожну монету, тим паче на нетиповій території – велика рідкість. За схожими знахідками копачі їдуть на Південь, маючи в озброєнні потужний металодетектор. До слова, чоловік, що поділився фактом знахідки, не розкрив таємниці, ким саме металодетектором користувався під час своїх розкопок.
Довідка: Severus Alexander, AV Aureus, 231-235 року н.е. 21мм, 6.02 г.. Легенда аверсу монети: IMP C M AVR SEV ALEXAND AVG, Александр Север у лавровому вінку, драпірований, бюст повернений вправо. Легенда реверса: PAX AETERNAE AVG, Пакс повернений вліво, ьтримаючи рливкову гілку та скіпітер. Номер монети в каталогах: RIC 164; Cohen 182; Calicó 3077; Sear -. Пакс (лат. Pax «мир») — богиня миру та благоденства у римській міфології.
Александр Северус Народився у 208 р. в фінікійському місті Кесарії Ліванській (місто Арка (також Телль Арка), на території сучасного Лівану) і при народженні був названий Марком Юлієм Гессієм Алексіаном. Його батьком був Гессій Марціан, а матір’ю — Юлія Авіта Мамея, дочка Юлії Меси і внучка Юлії Домни і Септіміуса Северуса. Подібно до свого кузена і попереднику Елагабала, Алексіан був жерцем бога Сонця в Емесі.
Шукачі не видають місця своїх знахідок, сподіваючись у майбутньому прождовжити пошуки на цьому ж місці. Але викладають фото знахідок і вказують на регіон. Дивіться фото золотих знахідок, зроблених археологом з Хмельницького на сайті Находкі
Нагадаємо, раніше Подільська. інфо повідомляла, що чорних археологів” на Хмельниччині зловили за розкопками, які руйнували древнє Трипільське поселення.
Чорні журналісти ,отримали заказ ,писати де завгодно “чорні археологи “
Смотрю медиабляди заказик получили ….. как в пследнее время активизировались то)) Шож вы шкуры раньше молчали???? а тут что не день то сесация про “чОрных археологоффф” … подрабатываем у заинтересованых))) стыдно что наши местные тоже лапу замазали…