Для розширення ринку “Ранковий” міська влада, як виявилось, віддала ділянку на якій знаходиться приватна будівля,  землю під якою багато років не дозволяла приватизувати власнику. Власник обіцяє судитися. Робота базару під прикриттям коммунального підприємства неодноразово викликала нарікання хмельничан.

Територія базару захаращена старими кіосками, схожими на металолом.  З під кіосків увечері лізуть щури – повідомив “ПОДІЛЬСЬКУ.інфо” хмельничанин, що часто там буває

Під приводом наведення порядку на комунальному ринку, прибутковість роботи якого для хмельницької громади викликає запитання, міська влада вирішила розширити торгову зону на прилеглу ділянку. Власник ділянки, дізнавшись про плани мерії, не погодився і збирається відстоювати свої  права. Подробиці справи читайте у Хмельницька влада віддала приватну ділянку під свій ринок “Ранковий”

Артур Сторожук, що називає себе власником ділянки пояснює, що був у кожного міського голови починаючи з Приступи, але міська влада влаштувала тяганину з оформленням ділянки під будівлею, яка знаходиться у його приватній властності

Ситуація така : я придбав нерухомість ще в 2003 році. У попереднього власника був акт постійного користування. Я теж мав право на такий акт, але мені обманом нав’язали оренду. По її закінченню, я неодноразово звертався з проханнями подовжити оренду, але мені то відмовляли, то не реагували. Є вимоги закону, в яких ділянка слідує за нерухомістю, є неподільною. Я маю першочергове право на землю. Мені ніхто землю не надав, тепер її віддають іншому суб’єкту господарювання, та ще й ділять.
Відповідно до ч. 1 ст. 33 Закону України «Про оренду землі» по закінченню строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов’язки за умовами договору, має переважне право перед іншими особами на укладення договору оренди землі на новий строк (поновлення договору оренди землі). Згідно із ч. 2 ст. 134 ЗК України не підлягають продажу на конкурентних засадах (земельних торгах) земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них у разі, зокрема, розташування на земельних ділянках об’єктів нерухомого майна (будівель, споруд), що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб.
Якщо на земельній ділянці розташоване нерухоме майно (будівля, споруда), оформити земельну ділянку у користування або викупити земельну ділянку може тільки власник цього нерухомого майна. Серед документів, які мають надаватися разом з клопотанням про передачу земельної ділянки у користування, відповідно до статей 123, 124 та 134 Земельного кодексу України, є свідоцтво про право власності або інший документ, що підтверджує право на об’єкт нерухомості.
Розмір земельної ділянки, необхідної для обслуговування житлового будинку, будівлі або споруди, визначається шляхом проведення за клопотанням сторін експертизи з урахуванням чинних нормативних документів у галузі будівництва, санітарних норм та правил тощо. Цього не було зроблено, а ділянку вже розділили. Але будь-яке відчуження будівлі без земельної ділянки суперечить закону. Всі двозначності у формулюванні ст.120 ЗКУ слід тлумачити з урахуванням її мети – забезпечити єдність юридичної долі земельної ділянки і будівлі.
Якщо Будівля знаходиться на праві Власності, а Земля на праві користування, то при передачі права власності на Будівлю може передаватися лише вся Земля (незалежно від того, чи знаходиться на ній інша нерухомість) і, відповідно, якщо продавець хоче залишити за собою частину Землі, він повинен поділити Землю до продажу Будівлі;
– наводить свою юридичну позицію власник будівлі, якому не дали приватизувати ділянку. Те, що розширяти базар на його землю віришили саме зараз, Артур Сторожук пояснює помстою міського голови Олександра Симчишина, адже як громадський активіст він неодноразово критикував дії мера. Поки що міський голова та його заступники не відреагували на звинувачення. Ймовірно у випадку розвитку конфлікту, у мерії будуть вимушені показати громадськості документи щодо діяльность базару, який чиновники влаштували під прикриттям мерії.

4 Comments

  1. Pingback:Власника ринку Бартер-сервіс, затриманого за вимагання, випустили з ізолятору – Подільська інфо

  2. Свобода

    Свобода прийде, порядок наведе!

  3. Якось це не по людські.

  4. Дзидзе

    Во дают. Дерибан в центре города. Себе любимым.

Залиште коментар

Також по темі