25 жовтня минулого року хмельничани обрали нового міського голову – ним став свободівець Олександр Симчишин та новий склад міської ради. Та сесія міської ради, що відбувається сьогодні – рівно через рік показала, що у міській владі мало що змінилося – ключовим залишається “земельне питання”. Так громадський активіст  Альона Береза, голова ГО “ЖАР” та представник руху “Чесно” так оцінює річну каденцію міської влади:

Сподівання були великі. Тим паче у списку обраних депутатами були знайомі обличчя Однак сподівання залишились мріями. От знову йду на сесію відбивати роздачу землі тільки вже не від суперфіцію, а від державно-приватного партнерства і аж не віриться, що великі обіцянки – залишились обіцянками, а схеми працюють Можу подякувати за співпрацю щодо запровадження Відкритого бюджету та електронних закупівель у системі Prozorro, що як виявилось зекономила не мало коштів бюджету міста. Однак проблеми, з якими профільно працюю – роздача землі, хаотичне будівництво та транспорт зависли на тому ж рівні… Схеми далі працюють. Земля роздається… резонансні будівництва спокійно будуються і фірми-прокладки у перевезеннях далі багатіють після підвищення вартості проїзду у маршрутках.

У кулуарах міської ради відмічають з позитиву те, що  бюджет  міста збільшився, на благоустрій виділяється більше грошей. Але відбулося це не завдяки роботі мера Олександра Симчишину, а завдяки децентралізації, яка дозволили більше грошей залишати на місцях і не питати дозволу у казначейства. Один з депутатів вважає, що міська влада працює в кращіх умовах ніж попередники:

Пам’ятаю, була така проблема, Мельник часто скаржився, що гроші у міста є, а казначейство їх блокує і дуже важко розраховуватися за те, що потрібно місту

Експерти, опитані “ПОДІЛЬСЬКА.інфо” відмітили, що дуже багато коштів зараз виділяється на матеріальну допомогу – так уже скуповуються голоси виборців. У порівнянні з попередниками, які роздавали по 500 грн, зараз можна отримати від 600 грн . Це те, що стосується простих людей, які вважають, що міська влада дбає про них більше.

Так, запровадили Прозорро, але це вимога – а не бажання місцевої влади. Граються у відкритість, публічність, на усі пропозиції громадських активістів, особливо лояльних до них, відгукуються на ура – велосипедні доріжки, відкрите місто, усе сприймається добре. “Але у той же час дерібан продовжується”. – сходяться опитані експерти

Серед проблем: закупівлі непотрібного і за завищеними цінами (ПОДІЛЬСЬКА.інфо писала про це Хмельницькі “дослідники калу” придбали обладнання за завищеними цінами)

Обіцяні мером пайові внески тільки грошима – перетворилися на басейн і площадку ( читайте Щоб не платити пайовий внесок, «Трансміськбуд» збудує майданчик) Землю по суперфіцію не можна – вигадили державно-приватне партнерство. Будівництво упритул до музичної школи, пам’ятки архітектури (в кулуарах кажуть про хабар у 30 тисяч доларів за вирішиння питання, і у готеля “Арєна” буде там парковка. Згадують міському голові і те, що засуджув минулу владу за звільнення директорів шкіл – прийшов, звільнив сам майже усіх, не дивлячись на протести, поставив усіх своїх. Отакий він перший рік нової хмельницької влади

Нагадаємо  Симчишин звільнив директора КП Хмельницькбудзамовник.  Готуються нові звільнення

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього