Через 10 днів після публікації  матеріалу “Комунальний ринок “Ранковий” заробляє місту 4300 грн на місяць” у якому йшлося про те, що базар фактично не приносить прибутку своєму власнику – міській громаді, мерія спромоглася сформулювати для чого окремий базар в комунальній власності. Перерахувавши, що, як і кожен хмельницький ринок, “Ранковий”  сплачує податки, соціальні відрахування, заступник міського голови Володимир Гончарук уточнив, скільки базар, що перебуває в комунальній власності, приніс власнику: “частина чистого прибутку, що спрямовується до бюджету – 15 тис. грн. за 2015 рік та 129 тис. грн за 9 місяців 2016 року”

Громадський активіст Артур Сторожук, який раніше робив запит щодо показників діяльності ринку “Ранковий”, в свою чергу, відзначив, що представник мерії маніпулює показниками, виправдовуючи функціонування ринку сплатою їм податків: “Подивіться у відповідь – 50 900 на рік це прибуток. Все решта – сума, яка має сплачуватись в любому випадку. Тобто збори, податки – це не заслуга Чекмана (директор комунального підприємства-редакція), це обов’язкові відрахування. Приберіть звідти комунальний ринок, розмістіть приватного підприємця Пупкіна – та отримаєте той самий результат, він сплатить до бюджету навіть більшу суму, в нього ж не буде ніяких пільгових умов

В коментарях під постом заступника міського голови, мешканці міста також обговорили суми, які необхідно сплачувати за переофомлення торгових місць на ринку “Ранковий”. У коментарях йдеться про те, що розмір цих поборів сягає 200-300 доларів з точки. Заступник міського голови, який курує ринки, порадив незадоволеним звертатися у правоохоронні органи. Подаємо коментар Володимира Гончарука:

Тиждень тому в мережі прочитав інформацію про те, що комунальне підприємство “Ринок “Ранковий” приносить місту лише 5 тис. грн. на місяць, через те що отримав чистий прибуток за 2015 рік 60 тис. грн.
По-перше, у мене одразу з’явились сумніви в професійності осіб, що цю інформацію писали і поширювали, а по-друге хочу відмітити, що чистий прибуток комунального підприємства – це не є і ніколи не були прибутком муніципалітету. Це є результат фінансово-господарської діяльності підприємства за підсумками року, який за рішенням сесії міської ради розподіляється на матеріальне заохочення працівників або придбання основних засобів.
В бюджетному кодексі передбачено цілий ряд інших податків та зборів, що сплачує підприємство до бюджетів різних рівнів та які характеризують роботу підприємства. Для порівняння протягом 2015 року підприємство сплатило 572 тис. грн. ПДВ, за 9 місяців 2016 року – 631 тис. грн (податок до державного бюджету). Податок на землю – 364 тис. грн. за 2015 рік та 368 тис. грн за 9 місяців 2016 року (міський бюджет). Податок на прибуток – 11 тис. грн. за 2015 рік та 23 тис. грн. за 9 місяців 2016 року (міський бюджет). Податок на доходи фізичних осіб – 256 тис. грн. за 2015 рік та 325 тис. грн. за 9 місяців 2016 року (міський та обласний бюджети). Військовий збір – 25 тис. грн. за 2015 рік та 26 тис. грн. за 9 місяців 2016 року (державний бюджет). Єдиний соціальний внесок – 587 тис. грн. за 2015 рік та 389 тис. грн за 9 місяців 2016 року (Пенсійний фонд). Частина чистого прибутку, що спрямовується до бюджету – 15 тис. грн. за 2015 рік та 129 тис. грн за 9 місяців 2016 року.
Крім того за 9 місяців поточного року ринок здійсний капітальних вкладень на 270 тис. грн., 160 тис. грн. з яких відновлення мережі електропостачання на секторі “Бартер”, а також заплановано до кінця року капвкладень на більш ніж 500 тис. грн. (придбання техніки та обладнання дублюючої системи електропостання сектору “Бартер”).
І на сам кінець, підприємство не отримало жодної копійки дотацій з міського бюджету на заробітну плату або придбання техніки. З початку наступного року планується початок реконструкції ринку, що також буде здійснювати за кошти комунального підприємства без будь якої допомоги з міського бюджету

Керівник “Стоп корупція” Артур Сторожук, який судиться з міською владою за приватну ділянку, що рішенням чиновників була дорізана до ринку “Ранковий” (читайте Хмельницька мерія відрізала людську ділянку для чергового базару) в свою чергу висловив звинувачує заступника міського голови в спробі організувати бізнес під прикриттям турботи про мешканців:

Стосовно передачі всіх кіосків в комунальну васність, під Ваш контроль – зрозуміло, то блакитна мрія всіх чиновників. Ви ж там всі думаєте, що ви прийшли у владу навіки. Помиляєтесь, і люди вам це нодноразово пояснювали. Але мотив прозорий – все в комунальну власність, і заробляти буде не бізнес, а чиновники. Хабарі за переоформлення, гроші з бюджету під ваш контроль, а потім через споріднені фірми та непрозорі тендери ці грошики розкрадете та й все. Не вийде. Чому вине будуєте нові місця, а віджимаєте те, що побудували до вас? Кіоски у комунальну власність? А ви в курсі, що майже всі ці кіоски придбані на кошти тих підприємців, що в них сидять? І вони фактично орендують в ринків місця для розміщення власного рухомого майна? Тобто ви зараз, як комуняки в 17 році, хочете відібрати кіоски в людей та потім ще здавати їх в оренду? Колись худобу відібрали в колгосп, а потім змушували ще цю худобу обслуговувати за жебрацьку платню – чим ви відрізняєтесь?

Подивіться у відповідь – 50900 на рік. Це ПРИБУТОК. А все решта – сума, яка має сплачуватись в любому випадку. Тобто збори, податки – це не заслуга Чекмана, це обов’язкові відрахування. Приберіть звідти комунальний ринок, розмістіть приватного підприємця Пупкіна – та отримаєте той самий результат, він сплатить до бюджету навіть більшу суму, в нього ж не буде ніяких пільгових умов. Та й для себе заробить в десятки разів більше. Власне – там так і заробляється, просто грошики хтось цупить. І якщо Ви куруєте ринки, але не є економістом, щоб відрізнити прибуток від обов”язкових платежів – то може Ви як спеціаліст по ринках зможете розібратись – хто саме і скільки цупить?  Чи може так вийти, як в анекдоті – “В результаті слідства вийшли самі на себе”….

Нагадаємо, позавчора було затримано співробітника одного з відділів мерії під час отримання хабаря  Спійманий на хабарі Хмельницький чиновник напередодні написав заяву на звільнення

Про ефективність роботи комунальних підприємств читайте також  Комунальний кінотеатр Шевченка з’їв за рік 7 млн грн. Його пропонують перепрофілювати

 

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього