Десятки тисяч селянських господарств Хмельницької області здавали все своє молоко на підприємство «Білогір’ямолокопродукт», яке пропонувало найвигідніші закупівельні ціни в регіоні. Але з літа почалися затримки з оплатою: за три місяці селяни не отримали жодної копійки. І тоді вони вийшли на пікет.
Перед прохідною «Білогір’ямолокопродукту» селяни влаштували маленький Майдан, вимагаючи повернути їм багатомільйонний борг за молоко. Поставили намети, перегородили шинами в’їзд до заводу.
Спочатку пікетувальників пробували розігнати молодики, яких найняли для охорони підприємства. А 29 вересня вранці рота поліції спеціального призначення напала на табір учасників протесту, затримала і побила десятьох протестувальників, які залишалися на ніч.
Після цього протести почалися у Хмельницькому: і проти підприємства-боржника, і проти дій поліції.
У результаті сьогодні прокуратура розслідує два кримінальні провадження: про побиття протестувальників, і… про те, що учасники протесту перешкоджали виробничій діяльності.
Крім того, після силового розгону селян почалися переговори між сторонами, які модерувала обласна влада. Зрештою, попередньо домовилися, що «Білогір’ямолокопродукт» повертатиме борг маленькими частинами, але упродовж півтора року. Тож нині постачальники молока позичають гроші, в кого тільки можливо, щоб звести кінці з кінцями і не вирізати худобу.
Хто ж дозволяє собі вести сьогодні бізнес, не розплачуючись з власними постачальниками? Про це у сюжеті програми “Схеми”.